17:16
Debl Gengel, Langmajer vypadl ve čtvrtfinále

Marek Gengel s Dominikem Langmajerem do semifinále čtyřhry v tuniském Monastiru nepostoupili. Česká dvojice ve čtvrtfinále prohrála se čtvrtým nejvýše nasazeným párem L. Johnson, Voljacques dvakrát 4:6. Gengel s Langmajerem dvakrát ztratili podání, za necelou hodinu si nevypracovali jediný brejkbol.

17:13
Hájek postoupil do semifinále čtyřhry

Petr Hájek bude hrát na turnaji nižší kategorie v egyptské Káhiře semifinále čtyřhry. Český tenista a jeho spoluhráč Luca Gelhardt ve čtvrtfinále přehráli dvojici Litvinov, Julik 6:2, 3:6, 10:5. Hájek se v pátek utká o osmé finále deblu kariéry.

11:16
AO: Martincová je po bitvě ve finále kvalifikace

Tereza Martincová (132.) je krok od premiérové účasti v hlavní soutěži Australian Open. Česká tenistka se podruhé za sebou podívala do finále kvalifikace, ve druhém kole porazila Valerii Savinychovou (205.) 6:1, 5:7, 6:4. Martincová po výhře v první sadě prohrávala ve druhém setu 2:4, následně však otočila a za stavu 5:4 podávala na výhru v zápase. Odvrátila sice stav 15:40 a celkově čtyři brejkboly, dokonce měla mečbol, soupeřka však srovnala na 5:5, aby o dvě hry později využila druhý setbol. V závěrečném setu měla Češka dvakrát o brejk navrch. Zlom přišel v dlouhé sedmé hře, ve které se jí podařilo využít čtvrtou šanci, na podání již brejkbol protihráčce neumožnila.

10:38
Vondroušová nestačila na Bartyovou ani počtvrté

Markéta Vondroušová (16.) svůj první turnaj po zranění zakončila čtvrtfinálovou účastí. Dvacetiletá hráčka v zápase o semifinále prohrála s Asleigh Bartyovou (1.) dvakrát 3:6. Se světovou jedničkou tak neuhrála set ani ve čtvrtém vzájemném zápase. Vondroušová se po devatenácti vítězných gemech v řadě nedokázala popasovat s returnem soupeřky již ve čtvrté hře, v první sadě se nedostala k jedinému brejkbolu. O servis přišla také ve třetí hře druhého setu, vzápětí se jí ale podařil rebrejk a za stavu 3:2 měla další šanci na úspěch. V sedmé a deváté hře odevzdala servis soupeřce. Mezi těmi gemy nevyužila vedení 40:0 na returnu a celkově čtyři brejkboly.

09:38
Bouzková je v semifinále čtyřhry

Marie Bouzková si v Hobartu zahraje o finále čtyřhry. Ve čtvrtfinále společně s deblovou parťačkou Tamarou Zidanšekovou vyřadily dvojici K. Bondarenková, Fichmanová po setech 6:3, 3:6, 10:4. Česko-slovinský pár měl po úspěchu v prvním setu brejk k dobru, o ten ale přišel a vzápětí nevyužil čtyři brejkboly v řadě. Ve zbytku sady ještě jednou neudržel podání. Nástup do super tiebreaku se mu ale vydařil skvěle, po vedení 5:0 již náskok neztratil.

09:31
Hradecká bude chybět ve finále čtyřhry

Lucie Hradecká v semifinále čtyřhry Adelaide neuspěla. Česká hráčka a její spoluhráčka Andreja Klepačová prohrály s třetí nasazenou dvojicí Dabrowská, Juraková 7:6(6), 6:7(3), 5:10. Nenasazenému páru se ve druhém dějství podařilo dvakrát rebrejknout soupeřky, v tiebreaku ale neuspěly. Do super tiebreaku vstoupily minibrejkem, za stavu 5:4 šly na podání, od dané chvíle neuhrály ani míček.

09:18
AO: Rosol při maratonu odvrátil dva mečboly

Lukáš Rosol (177.) bude hrát o šestou účast v hlavní soutěži Australian Open. Účastník 3. kola ze sezóny 2016 ve druhém kole kvalifikace otočil zápas s Paolo Lorenzim (114.), kterého porazil 6:7(4), 7:6(9), 7:5. Tenisté si v prvním setu vyměnili podání, ve zkrácené hře měl od samého začátku navrch Ital. Ve druhém setu byl Rosol o jeden brejk nahoře, za stavu 5:4 ale nedopodával set. V tiebreaku poté vedl 5:2, při stavech 5:6 a 6:7 ovšem musel odvracet mečboly. Sadu uzavřel třetím využitým setbolem. Závěrečné dějství bylo pro českého tenistu o velké zkoušce nervů. Za stavu 2:1 nevyužil dva brejkboly v řadě, v jedenácté hře odvracel tři šance protihráče za sebou. Následně ale při podání soupeře získal stav 40:0, druhý mečbol využil.

08:55
De Minaur musí vynechat Australian Open

První grandslam sezóny si nezahraje domácí Alex de Minaur (21.). Jméno dvacetileté naděje mužského tenisu totiž chybělo při losovacím ceremoniálu. De Minaura již před začátkem Australian Open sužovaly problémy s břišním svalem.

08:35
AO: Šátralová neudržela vedení s favoritkou

Denisa Šátralová (220.) skončila ve druhém kole kvalifikace Australian Open. V cestě do finále měla dobře rozehraný zápas s jedenáctou nasazenou Stefanie Voegeleovou (117.), se kterou prohrála 6:3, 1:6, 2:6. Šátralová po první sadě, ve které stáhla ztrátu 0:3, ve druhém dějství dvakrát přišla o podání. Ve třetí sadě se držela do páté hry, od té ale znovu neuspěla ve dvou případech při vlastním servisu. Od druhého setu si při servisu soupeřky nevytvořila jedinou šanci na returnu.

08:14
Australian Open: Krejčíková zvládla dohrávku

Barbora Krejčíková (127.) úspěšně vstoupila do kvalifikace Australian Open. Česká tenistka v v dohrávce nezaváhala proti Anně Bondarové (222.), kterou porazila 6:4, 6:0. Hráčky se na kurt vracely za stavu 2:2, Krejčíková hned poté uspěla na podání soupeřky. Ve zbytku zápasy se jí to podařilo ještě třikrát. Ve druhém setu odvrátila dva brejkboly za stavu 1:0.

01:42
Australian Open: Kolář končí v úvodním kole kvalifikace

Zdeněk Kolář (225.) se do hlavní soutěže na Australian Open neprobojuje ani na čtvrtý pokus. Třiadvacetiletý Čech podlehl hned v úvodním kole kvalifikace americkému ranaři Jeffreymu Johnu Wolfovi (181.) za 70 minut hry 4:6 a 2:6. Kolář přišel třikrát v utkání o podání, sám pak nevyužil ani jeden ze čtyř nabídnutých brejkbolů.