21:56
DC: Shapovalov zařídil Kanadě výhru

Kanadští tenisté porazili italský výběr již po dvouhrách. V závěru pondělních dvouher Davis Cupu Denis Shapovalov (15.) udolal Mattea Berrettiniho (8) 7:6(5), 6:7(3), 7:6(5) po téměř třech hodinách. V celém zápase bylo k vidění deset brejkbolů, ani jeden však nepřinesl kýžený úspěch.

20:39
DC: Rusové porazili obhájce titulu

Karen Chačanov (17.) otočil zápas proti Bornu Čoričovi (28.) a po výhře 6:7(4), 6:4, 6:4 dopřál ruskému daviscupovému týmu vítězství nad obhájci titulu z Chorvatska. Po úvodním setu se Chačanov dostal ve druhé sadě k brejku, za stavu 4:3 úspěšně odvrátil šanci protihráče. V závěrečném setu nejprve promarnil čtyři brejkboly v páté hře, o dva gemy později ale již byl úspěšný.

19:59
DC: Goffin proti Galanovi nepřipustil zaváhání

David Goffin (11.) zajistil Belgii výhru nad Kolumbií. Goffin v pondělním večerním zápase otočil duel proti Danielu Galanovi (194.), kterého porazil 3:6, 6:3, 6:3. Goffin přitom ve druhé a čtvrté hře třetí sady musel odvracet po jednom brejkbolu.

18:30
Kopřiva při jasné výhře nadělil kanára

Vít Kopřiva (348.) ukončil sérii pěti porážek v řadě a zahraje si na halovém antukovém challengeru v Portugalsku o osmifinále. Dvaadvacetiletý Čech nedal v pondělí šanci domácímu Luisi Fariovi (802.), kterému povolil pouhé dva gemy (6:0, 6:2). Po výhře nad držitelem divoké karty, která se zrodila za pouhých 63 minut, čeká Kopřivu ve druhém kole patnáctý nasazený Egypťan Safwat (176.).

18:27
DC: Pospisil si vyšlápl na Fogniniho

Na Davis Cupu se přihodilo první překvapení. Kanaďan Vasek Pospisil (150.) ve vyrovnaném zápase přehrál Itala Fabia Fogniniho (12.) 7:6(5), 7:5. Pospisil sice v úvodním setu ztratil vedení 4:1 a za stavu 5:5 odvracel dva brejkboly, tiebreak však zvládl zásluhou třech minibrejků. Ve druhé sadě se přihodil jediný brejk v jedenáctém gemu, Pospisil využil třetí brejkbol, což potvrdil bezproblémovou hrou na podání.

17:35
DC: Rubjlov poslal Rusko do vedení

Ruský hráč Andrej Rubljov (23.) v Davis Cupu potvrdil favorita, Chorvata Bornu Goju (280.) přehrál dvakrát 6:3. První tři hry zápasu nabídly brejky, což do náskoku poslalo Rubljova. Ten sice v páté hře nevyužil další dva brejkboly v řadě, v závěru setu přesto dokázal zužitkovat první setbol. V úvodní hře druhé sady musel odvracet dvě hrozby protihráče, ve čtvrtém gemu ale využil druhou šanci.

17:30
DC: Darcis neměl problémy s Giraldem

O první bod v novém formátu Davis Cupu se postaral Steve Darcis (158.). Belgický tenista se postaral o vedení své země, když porazil Kolumbijce Santiaga Giralda (277.) 6:3, 6:2. Darcis během zápasu nečelil jedinému brejkbolu, sám na returnu využil tři z pěti možností.

15:48
Kolář na úvod challengeru nezaváhal

Zdeněk Kolář (234.) splnil na halovém antukovém challengeru v portugalském městě Maia roli velkého papírového favorita a postoupil skrze Joaa Monteira (1915.) do druhého kola. Domácího držitele divoké karty porazil třiadvacetiletý Čech bez ztráty podání dvakrát 6:2. Utkání trvalo necelých 67 minut. O osmifinále si zahraje Kolář proti Italu Gianlucovi Magerovi (119.), turnajové čtyřce.