20:23
Kr. Plíšková a Voráčová mají první společnou výhru

Nejvýše nasazená dvojice Kristýna Plíšková, Renata Voráčová porazila v úvodním kole turnaje v Lucemburku francouzsko-švýcarskou dvojici Ferrová, Teichmannová dvakrát 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. Češky se na kurtu zdržely jen necelou hodinu. Při cestě za první společnou výhrou odvrátily všechny tři brejkboly. Plíšková s Voráčovou spolu dosud startovaly pouze jednou, a to loni na turnaji v Šen-čenu, kde vypadly v prvním kole.

19:47
Forejtek si maximum nevylepší

Osmnáctiletý Jonáš Forejtek (548.) si podruhé v kariéře zahrál druhé kolo dvouhry na challengeru. V německém Ismaningu ale prohrál se čtrnáctým nasazeným Stefanem Napolitanem (231.) 5:7 a 1:6. Český tenista v prvním setu nabídl brejkboly až ve dvanácté hře, jeho soupeř svou druhou šanci využil, čímž sadu ukončil. V úvodu druhého setu Forejtek nevyužil nadějné vedení 40:0 na returnu. Italský hráč následně získal dva brejky, kterými utkání definitivně rozhodl.

16:47
Medveděv v Moskvě startovat nebude

Hrdina posledních týdnů Daniil Medveděv (4.) se rozhodl vynechat turnaj kategorie ATP 250 v Moskvě, kde měl plnit roli nasazené jedničky. Třiadvacetiletý ruský tenista, který z posledních dvaadvaceti utkání prohrál jediné, se do akce vrátí příští týden na pětistovce ve Vídni. V pavouku moskevského turnaje ho nahradil šťastný poražený Nikola Milojevič (164.).

14:45
Siniaková potřetí nestačila na Hercogovou

Kateřina Siniaková (60.) končí na turnaji v Moskvě v prvním kole. Česká reprezentantka podlehla Poloně Hercogové (49.) za hodinu a čtvrt 4:6 a 2:6. Slovinka, která porazila Siniakovou potřetí ze čtyř vzájemných zápasů, v úvodní sadě otočila nepříznivý stav 1:3. V té druhé nejprve ve druhé hře odvrátila dva brejkboly, posléze si sama připsala dva úspěšné brejky.

11:41
Kolář zvládl první kolo

Zdeněk Kolář (277.) postupuje na challengeru v německém Ismaningu do druhého kola. Třiadvacetiletý tenista zvládl úspěšně úterní duel prvního kola, když si za 71 minut poradil s Němcem Matsem Rosenkranzem, kterého porazil po setech dvakrát 6:4. Kolář narazí v boji o účast v osmifinále na Francouze Tristana Lamasineho, turnajovou třináctku.