18:22
Veselý postupuje ve Francii do semifinále

Jiří Veselý (128.) přidal na challengeru ve francuzském Mouilleron-le-Captif třetí výhru! Český daviscupový reprezentant úspěšně navázal na čtvrteční triumf nad nasazenou jedničkou Francouzem Humbertem, když v pátek odpoledne porazil Švýcara Henriho Laaksonena (109.). Veselý zvítězil za pouhých 54 minut po setech 6:2, 6:3 a může se těšit na sobotní semifinále, ve kterém vyzve lepšího z dvojice M.Ymer/Hoang.

16:18
Konečný si zahraje signlové semifinále

Michal Konečný (675.) si zahraje druhé singlové semifinále v letošní sezoně! Devětadvacetiletý tenista vyhrál na halovém podniku v německém Bad Salzdetfurthu již třetí zápas, když v pátek udolal v třísetovém souboji Nizozemce Daniela De Jongeho (1011.) po více než dvou hodinách po setech 6:3, 3:6 a 7:5. Konečného čeká v boji o účast ve druhém letošním finále druhý nasazený hráč turnaje Brit Jan Choinski.

16:12
Gengel uspěl v singlu i deblu

Marek Gengel (810.) pokračuje v egyptském Šarm aš-Šajchu ve výborných výkonech! Český tenista v minulém týdnu oslavil na tomto místě premiérový singlový titul v kariéře, v tomto týdnu postoupil již do semifinále. Gengel si v pátek poradil s Polákem Michalem Dembekem (674.), kterého porazil za 80 minut po setech 6:1, 7:6(6). Čtyřiadvacetiletý hráč poté uspěl i ve čtyřhře, když s Anisem Ghorbelem z Tuniska postoupil do druhého deblového finále v řadě.

13:26
Detiuc slaví deblový titul

Už sedmý turnaj ve čtyřhře vyhrála v tomto kalendářním roce naturalizovaná Češka Anastasia Detiuc (378.). Tentokrát uspěla dvacetiletá hráčka na podniku ITF v italském městě Santa Margherita Di Pula, kde startovala po boku Rusky Anšbaové. Ve finále přehrály obě jmenované švýcarsko-italskou dvojici In-Albonová, Marchettiová po setech 7:5 a 6:1. V úvodní sadě přitom vítězky musely výsledek otáčet ze stavu 2:4.

13:22
Sisková je v Telavi po obratu v semifinále

Anna Sisková (583.) si na turnaji v gruzínském Telavi zahraje o finále! Osmnáctiletá Češka, jež je na podniku druhou nejvýše nasazenou, otočila duel s o sedm let starší Anastasií Vdovencovou (768.) z Moldávie a zvítězila 3:6, 6:1 a 6:2.

13:17
Přádová končí v Egyptě ve čtvrtfinále

Osmadvacetiletá Martina Přádová (1240.) se do semifinále v egyptském Šarm aš-Šajchu nepodívá. Češka v pátek nestačila na o deset let mladší Valentinu Ryserovou (955.) ze Švýcarska, s níž prohrála za 70 minut hry 4:6, 2:6. Soupeřka neztratila za celé utkání ani jedno vlastní podání a dopomohla si k vítězství jedenácti esy, zatímco Přádová zaznamenala celkem osm dvojchyb a servis prohrála ve třech případech.

13:12
Vrbenského vítězná série skončila

Šňůra vítězných zápasu Michaela Vrbenského (461.) se zastavila na čísle dvanáct. Po triumfech v Říčanech a Antalyi devatenáctiletý Čech třetí titul v řadě nezíská. Na turecké antuce tentokrát nestačil na šestého nasazeného Chorvata Matiju Pecotiče (609.). S o jedenáct let starším protivníkem prohrála turnajová čtyřka za hodinu a 53 minut 3:6 a 5:7. Ve druhé sadě promarnil Vrbenský vedení 3:0.

11:31
Djokovič prohrál s Tsitsipasem, titul v Šanghaji neobhájí

Novak Djokovič (1.) končí poprvé v kariéře na turnaji v Šanghaji už ve čtvrtfinále. Světová jednička, která na čínské akci ATP 1000 obhajovala loňský, v pořadí čtvrtý turnajový triumf, nestačila na Řeka Stefanose Tsitsipase (7.), s nímž prohrála za dvě hodiny a 4 minuty po setech 6:3, 5:7 a 3:6. Tsitsipas, jenž si zahraje o své celkově třetí finále z podniků Masters, se v Šanghaji rovněž kvalifikoval jako první Řek v historii na závěrečný Turnaj mistrů.