18:09
Kopřiva ve Štětíně dohrál

Challenger v polském Štětíně končí pro Víta Kopřivu (363.) v prvním kole. V tom nestačil český hráč na německého tenistu Jeremyho Jahna (308.), s nímž prohrál 5:7 a 4:6. Dvaadvacetiletý Čech vstoupil do obou sad povedeně, když se vždy zmocnil prvního brejku, koncovky setů ale patřily Jahnovi, který si ve druhém kole zahraje s krajanem Mollekerem, turnajovou desítkou.

16:01
Šafránek v Bosně vedení neudržel

Challenger v Banja Luce končí ve 2. kole pro Václava Šafránka (380.). Český tenista nevyužil vyhraného prvního setu a s Argentincem Federicem Coriou (155.) prohrál 6:3, 1:6, 1:6.

14:58
Rosol je v Istanbulu v osmifinále

Lukáš Rosol (145.) postoupil na tvrdém povrchu v Istanbulu do osmifinále. Český tenista, jenž došel minulý týden v Cassis mezi čtyři nejlepší a v Turecku měl v úvodním kole jakožto šestý nasazený volný los, zdolal 6:2, 3:6 a 6:4 Francouze Geoffreyho Blancaneauxe (331.). Rosol tahal zkraje rozhodujícího dějství za kratší konec, když po rychlém brejku prohrával 0:2 a následně 1:3. Čech ale posléze zabral a dvěma brejky zápas dokonale otočil. O čtvrtfinále si Rosol zahraje s belgickou nasazenou desítkou Rubenem Bemelmansem (212.).

13:09
Kr. Plíšková v Nan-čchangu postupuje

Kristýna Plíšková (81.) vstoupila do turnaje v čínském Nan-čchangu vítězně, když porazila ve dvou setech 7:5 a 6:3 potřetí v kariéře Stefanii Vögeleovou (117.) ze Švýcarska. Češka, jež se na turnaji představila poprvé od vyřazení z US Open, vedla v prvním setu už 5:2, o výhodu brejku ale přišla a nakonec brala úvodní dějství až v samotné koncovce. Zkraje druhého setu prohrála Plíšková čistou hrou hned svůj úvodní servis a brzy prohrávala 1:3, poté ale dvojče sestry Karolíny pěti gemy v řadě sadu otočilo a dovedlo tak duel do vítězného konce. V osmifinále čeká nasazenou osmičku domácí Číňanka Šuaj Pcheng, 132. hráčka světového žebříčku.

11:58
Gengel padl s nasazenou jedničkou

Marek Gengel (868.) se o další překvapení na challengeru v Istanbulu nepostaral. Poté, co český hráč ztratil v úvodním kole z pozice náhradníka jen dva gemy, tentokrát nestačil na turnajovou jedničku Uga Humberta (72.) z Francie. Ten byl po celý průběh zápasu jistějším tenistou, zatímco Gengel vyráběl velké množství nevynucených chyb. Humbert nakonec zvítězil bez jediného nabídnutého brejkbolu za 61 minut hry 6:1 a 6:2.

09:54
Kar. Plíšková začne proti Hercogové

Karolína Plíšková (2.) vstoupí do nového turnaje v čínském Čeng-čou duelem s Polonou Hercogovou (53.). Slovinská tenistka si v úterním zápasu úvodního kola poradila s domácí Mej-ling Wang (650.) po setech 6:3 a 6:4. Plíšková, která je na podniku s dotací 1 500 000 amerických dolarů nejvýše nasazenou hráčkou, měla v prvním kole volný los.