Svijany Open: Dvě české senzace! Nestárnoucí Pospíšil vyřadil šestku, Nejedlý porazil dvojku

- Jan Vojkůvka, Radek Štohl

Liberecký challenger zažil skvělou českou středu. Postaralo se o to především trio Jaroslav Pospíšil, Pavel Nejedlý a Tomáš Macháč, které porazilo vysoce favorizované soupeře. Svůj zápas zvládl také Jiří Veselý, na úvod přišel o pouhé čtyři hry.

Nejedlý senzačně vyřadil dvojku turnaje
Pavel Nejedlý (534.) se na Svijany Open postaral o další velké překvapení. Šestadvacetiletý tenista zvládl duel proti druhému nasazenému Attilu Balazovi (136.), kterého porazil 6:4, 4:6, 7:6(2), ačkoliv ve třetím setu prohrával 1:5.

Veselý vykročil jasnou výhrou
Jiří Veselý (135.) ve druhém kole Svijany Open nezaváhal. Šestadvacetiletý hráč na úvod dvouhry smetl Zsombora Piroše (366.) 6:3, 6:1, během zápasu ani jednou neztratil servis.

Veselý v prvním setu musel odvracet sedm brejkbolů, sám dvakrát uspěl na returnu. Ve druhé sadě znovu soupeři ve dvou případech vzal podání, což ho posunulo do osmifinále.

Pospíšil zaskočil italského favorita
Osmatřicetiletý Jaroslav Pospíšil, který na turnaji v Liberci musel nastoupit i do kvalifikace, senzačně postoupil do osmifinále! Český tenista, který nefiguruje na žebříčku ATP, zaskočil ve 2. kole italského favorita Federica Gaia (175.), jehož porazil 4:6, 6:3, 7:5.

Po prohrané první sadě se dokázal zkušený Čech nakopnout k úspěšnému obratu a ve druhém dějství vybojoval klíčový brejk v šesté hře. V rozhodujícím setu sice ztratil vedení ze 4:2 a při vlastním podání čelil skóre 4:5, ale třemi hrami v řadě dotáhl senzační postup do konce.

Macháč vyřadil nasazenou dvanáctku
Tomáš Macháč (477.) si na Svijany Open zahraje druhé challengerové čtvrtfinále sezóny. Český tenista ve druhém kole dvouhry překvapil dvanáctého nasazeného Aleksandra Nedovjesova (226.) 6:3, 6:2.

Macháč v obou setech získal dva brejky, při svém podání odvrátil šest brejkbolů soupeře. V dalším kole se utká s Jaroslavem Pospíšilem.

Vrbenský loňské čtvrtfinále neobhájí
Michael Vrbenský (479.) nenaváže na loňské challengerové čtvrtfinále dvouhry Svijany Open. Devatenáctiletý tenista ve druhém kole prohrál s osmým nasazeným Federico Coriou (165.) 4:6, 2:6.

Vrbenský přitom do zápasu vstoupil výborně, po dvou brejcích vedl 3:0 a šel na servis. Za stavu 3:1 nevyužil dva brejkboly v řadě a od té doby získal v prvním setu jediný gem. Ve druhém dějství český hráč třikrát ztratil servis, na returnu dokázal uspět pouze jednou.

Molčan porazil jedničku Martina
Alex Molčan (295.) lépe zvládl slovenské derby, ve kterém si vyšlápl na nejvýše nasazeného Andreje Martina (120.) 3:6, 6:0, 7:5. Molčan přitom ve třetí sadě prohrával 1:5, následně však zvládl vyhrát šest gemů v řadě a utkání zakončit druhým využitým mečbolem.