Svijany Open: Osmifinále dvouhry je zatím bez Čechů. Lehečka s Veselým vstup do čtyřhry zvládli

- Jan Havlovic, Marek Bartošík

Liberecký challenger pokračoval druhým hracím dnem. Postup do druhého kola slaví Pavel Nejedlý a veterán Jaroslav Pospíšil. Už po úvodním duelu se loučí Jonáš Forejtek. Souboj o osmifinále svedli tři čeští tenisté, žádný z nich ale neuspěl. Ve čtyřhře zvítězili dva české páry.

Šafránek stejně jako loni podlehl Dominguesovi
Pětadvacetiletý Václav Šafránek (376.) podlehl Joaovi Dominguesovi (171.) 3:6, 3:6 a na challengeru v Liberci končí ve druhém kole. Český tenista se stejným protivníkem vypadl loni v osmifinále, tehdy uhrál pouze čtyři hry. Domingues narazí mezi nejlepší šestnáctkou na Roberta Marcoru, který vyřadil Jiřího Lehečku.

Lehečka si osmifinále nezahraje
Český daviscupový reprezentant Jiří Lehečka (478.) se s libereckým challengerem loučí ve druhém kole, když podlehl Robertu Marcorovi (183.) po dvou a půl hodinách boje 7:6(5), 5:7 a 4:6. Lehečka v utkání proti nasazené desítce ztratil šestkrát servis.

Nouza na favorizovaného Brazilce nestačil
Velkou tenisovou školu má za sebou v Liberci Petr Nouza (-). Dvacetiletého českého tenistu porazil ve druhém kole tamního antukového challengeru někdejší 63. tenista světa Rogerio Dutra Da Silva (236.) 6:3 a 6:2. Nouza v utkání třikrát ztratil servis, sám si nevypracoval ani jeden brejkbol. Brazilci stačilo na pohodlnou výhru 63 minut.

Forejtek podlehl Tabernerovi
Jonáš Forejtek (575.) se bohužel do druhého kola libereckého challengeru nepodívá. Osmnáctiletý tenista startující na divokou kartu nestačil v úterním duelu na Španěla Carlose Tabernera (307.), kterému podlehl po dvouhodinovém souboji po setech 6:7(2), 6:2, 3:6. Forejtek si tak bude muset na druhou výhru v hlavní soutěži challengeru v kariéře ještě počkat.

Pospíšil si vyšlápl na Wanga
Jaroslav Pospíšil slaví postup do druhého kola challengeru Svijany Open v Liberci! Osmatřicetiletý veterán si vyšlápl v prvním kole na Francouze Tak-Khunna Wanga (306.), kterého porazil po setech 6:4 a 7:5. Pospíšil nevstoupil do zápasu ideálně, když prohrával rychle 0:3. Zkušený tenista ale dokázal skóre otočit, když první set vyhrál v poměru 6:4. Podobně dobře zvládl Pospíšil i druhý set a dovedl utkání do vítězného konce. Ve druhém kole narazí na Itala Gaia, turnajovou šestku.

Nejedlý je v Liberci ve druhém kole
Pavel Nejedlý (534.) postupuje na Svijany Open v Liberci do druhého kola! Šestadvacetiletý tenista si připsal třetí letošní výhru v hlavní soutěži challengeru, když v úterním duelu porazil Lubomír Majšajdra, startujícího z pozice lucky losera, za necelé dvě hodiny po setech 7:5 a 7:6(2). Kvalifikanta Nejedlého čeká ve druhém kole těžký soupeř, když narazí na Maďara Balazse, turnajovou dvojku.