Pardubice Open 2019: Pavlásek selhal, nedopodával s hráčem páté stovky. Šafránek urval postup

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Pardubice Open 2019 se v pátek odpoledne dočkaly velkého překvapení. Adam Pavlásek nezvládl čtvrtfinále proti slovenskému hráči Lukáši Kleinovi, se kterým měl k dobru set a vedení 5:3. V semifinále se tak z Čechů představí pouze Václav Šafránek, ten v utkání domácích tenistů přehrál Pavla Nejedlého. Vít Kopřiva a Michael Vrbenský nezvládli třísetové zápasy.

Pavlásek v Pardubicích nedopodával
Adam Pavlásek (330). se na turnaji Pardubice Open nedostal přes čtvrtfinále dvouhry. Úspěšný tenista z kvalifikace v zápase o semifinále nestačil na Lukáše Kleina (477.) 6:4, 6:7(3), 3:6, ačkoliv vedl 6:4, 5:4 a podával na výhru v zápase. Pavlásek ve druhém setu ještě vybojoval tiebreak, po jeho neúspěšném počínání ve třetím setu dvakrát ztratil servis, sám naopak nevybojoval jediný brejk.

Šafránek s Nejedlým musel do tří setů
Václav Šafránek (350.) na turnaji nižší kategorie v Pardubicích postoupil do semifinále dvouhry. První nasazený hráč ve čtvrtfinále měl problémy s Pavlem Nejedlým (507.), krajana však porazil 6:3, 2:6, 6:2. Šafránek během hodiny a půl získal pět brejků z šesti brejkbolů, soupeř byl při čtyřech pokusech vždy úspěšný. V závěrečném dějství však favorit vybojoval hned tři podání soupeře, zásluhou čehož se podíval do druhého semifinále sezóny.

Kopřiva padl ve třech setech
Vít Kopřiva (510.) si semifinále pardubického turnaje nezahraje. Dvaadvacetiletý Čech padl se druhým nasazeným Manuelem Guinardem (356.). Duel sice dovedl Kopřiva po prohrané první sadě až do rozhodujícího dějství, v tom však schytal kanára a prohrál 2:6, 6:4 a 0:6.

V Pardubicích končí po obrovském boji i Vrbenský
Turnaj v Pardubicích skončil také pro Michaela Vrbenského (473.). Nasazená šestka rozehrála čtvrtfinálový duel s Argentincem Marianem Kestelboimem (-) výborně, když vyhrála první sadu 6:2. Jihoameričan si však posléze vynutil rozhodující dějství. V tom podával Kestelboim za stavu 5:4 a 6:5 dvakrát na vítězství, devatenáctiletý Vrbenský ale dotáhl zápas do tiebreaku. V tom už následně Argentinci podlehl, a sice nejtěsnějším rozdílem 5:7.

Gengel s Kellovským neudrželi vedení
Marek Gengel s Dominikem Kellovským na podniku nižší kategorie v Pardubicích nepotvrdí roli nejvýše nasazených hráčů ve čtyřhře. V semifinále prohráli s třetím nasazeným párem Dougaz, Guinard 7:6(4), 4:6, 5:10.

VÍT KOPŘIVA (510.) – Manuel Guinard (FRA, 356.) 2:6, 6:4, 0:6
MICHAEL VRBENSKÝ (473.) – Mariano Kestelboim (ARG, -) 6:2, 4:6, 6:7(5)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (350.) – PAVEL NEJEDLÝ (507.) 6:3, 2:6, 6:2
ADAM PAVLÁSEK (330.) – Lukáš Klein (SVK, 477.) 6:4, 6:7(3), 3:6

GENGEL, KELLOVSKÝ – Dougaz (TUN), Guinard (FRA) 7:6(4), 4:6, 5:10