Macha Lake Open: Domácí divoká karta je ve finále! O titul vyzve Krejčíkovou

České tenistky opanovaly semifinálové boje ve Starých Splavech. Tříhodinovou řež má za sebou Denisa Allertová, jež vydřela postup přes sedmou nasazenou Cadantuovou a ve finále vyzve turnajovou jedničku Barboru Krejčíkovou. Ta naopak ve svém utkání dominovala.

Allertová po tříhodinovém boji postoupila do finále
Denisa Allertová, jež na turnaji ve Starých Splavech startuje díky divoké kartě, prošla až do finále! V semifinálovém bitvě se sedmou nasazenou Alexandrou Cadantuovou vyhrála po nekonečných 183 minutách po setech 6:4, 6:7(3), 6:4.

Zápas přitom tak dlouhý být nemusel, Allertová měla i ve druhé sadě šance, aby duel zakončila, ale v dlouhé tahanici, zejména v maratonském dvanáctém gemu, se jí uspět nepodařilo.

Ve třetí sadě se pak dostala do velkých problémů, když prohrávala 2:4, ale sérií čtyř gemů v řadě skóre otočila a vybojovala druhé finále v sezoně.

Krejčíková si zahraje finále s Allertovou
Po postupu Denisy Allertové se do finále probojovala také nejvýše nasazená Barbora Krejčíková. Oproti své krajance ovšem neměla tak náročný zápas a potvrdila naopak roli velké favoritky proti Rumunce Lauře-Ioaně Paarové, kterou hladce porazila 6:2, 6:2 za pouhých 64 minut.

Do zápasu přitom vstoupila nejhůře, jak mohla, a hned první gem na podání prohrála. Od stavu 0:2 ovšem vyhrála osm her v řadě a dostala se do vedení 6:2, 2:0. Paarové sice posléze dovolila srovnat krok ve druhém setu, avšak od stavu 2:2 opět vládla kurtu česká hráčka.

Alexandra Cadantuová (ROU) – DENISA ALLERTOVÁ 4:6, 7:6(3), 4:6
BARBORA KREJČÍKOVÁ – Laura-Ioana Paarová (ROU) 6:2, 6:2
Dzalamidzeová (RUS), Stojanovičová (SRB) – Okamuraová (JPN), Radanovičová (SRB) 6:3, 6:3

Macha Lake Open den po dni:

21.6.
Macha Lake Open: Do semifinále míří dvě české tenistky! Hradecká neuspěla

20.6.
Macha Lake Open: Skvělé Češky! Hradecká i Allertová vyřadily vysoce nasazené, Krejčíková natáhal sérii

19.6.
Macha Lake Open: Nasazená jednička zvládla vstup do turnaje, italská hvězda překvapivě končí

18.6.
Macha Lake Open: Hradecká má za sebou vítězný vstup do turnaje, z kvalifikace postupují dvě Češky