Roland Garros: Vondroušová deklasovala světovou dvanáctku! Strýcová jedničkou nebude

Poprvé ve své kariéře postoupila Markéta Vondroušová mezi nejlepší osmičku na grandslamovém turnaji. Na pařížské antuce za pouhých 57 minut smetla světovou dvanáctkou Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska. Postup do čtvrtfinále naopak nevybojovala ve čtyřhře Barbora Strýcová, která spolu se Su-wej Sie prohrála s ukrajinsko-lotyšskou dvojicí L. Kičenoková, Ostapenková.

Vondroušová dominovala, osmifinále zakončila devíti gemy v řadě
Markéta Vondroušová (38.) předvedla v osmifinále Roland Garros neskutečnou dominanci. Vyzrálým výkonem přiváděla Anastasiji Sevastovovou (12.) k bezradnosti a výsledkem byla výhra 6:2, 6:0 a premiérový postup do čtvrtfinále na grandslamovém turnaji.

Česká tenistka od stavu 3:2 v prvním setu vyhrála následujících 9 gemů a svou soupeřku deklasovala za pouhých 57 minut hry. Její soupeřka se v mezihře trápila a zaznamenala hned 24 nevynucených chyb. Oproti tomu Vondroušová trefila 19 vítězných míčků.

Ve čtvrtfinále se utká s vítězkou zápasu mezi Kaiou Kanepiovou a Petrou Martičovou.

Strýcová se loučí se čtyřhrou v osmifinále
Barbora Strýcová se Su-wej Sie do čtvrtfinále v Paříži nepostoupily. V utkání 3. kola byly nad síly česko-tchajwanské dvojice Ljudmila Kičenoková a Jelena Ostapenková, které vyhrály ve dvou setech 7:5, 6:1.

V prvním setu se Strýcová se Sie dokázaly dostat ze stavu 3:5 a srovnat skóre na 5:5, ale vytěžit z toho obrat nedokázaly. Naopak ukrajinsko-lotyšská dvojice úvodní dějství dotáhla do vítězného konce a ve druhé sadě od stavu 1:1 vyhrála pět gemů v řadě.

„Mrzí mě to, ani jedna jsme nehrály dobrý tenis, byl to zvláštní debl. Hlavně Ostapenkovou jsme do zápasu postupně dostaly. Když už to bezchybně střílí, hraje se s ní hodně těžce. Čím dál víc nám to utíkalo. To, že se nepodaří grandslam, se stane,“ komentovala Strýcová.

Strýcová, která se mohla po Roland Garros stát světovou jedničkou, se po porážce v osmifinále do čela žebříčku neposune.

Forejtek po dvou tiebreacích postupuje v juniorce
Jonáš Forejtek, který plní roli druhého nasazeného v juniorské soutěži Roland Garros, zvládl náročný první zápas, ve kterém vyfasoval 24. juniora žebříčku Eliota Spizziriho ze Spojených států. Česká tenista postoupil do dalšího kola po těsné výhře 7:6(5), 7:6(6).

„První kolo se mi nikdy nehraje lehce. Čekal jsem, že to bude těžké. Soupeř hrál dobře, hlavně na podání, navíc jsem v prvním tiebreaku prohrával. Povrch byl dost rychlý, oba jsme dali hodně es,“ shrnul první vzájemný zápas s Američanem Forejtek. Zatímco český tenista zaznamenal deset es, jeho soupeř osm.

Fruhvirtová v juniorce neuspěla
Linda Fruhvirtová, jež v neděli nastoupila k utkání prvního kola juniorské dvouhry na Roland Garros, se s turnajem loučí hned po prvním utkání. V souboji s domácí Aubane Droguetovou prohrála 4:6, 5:7.

„Bylo to o pár chybách. Jsem zklamaná, měla jsem určitě větší očekávání. Ale musím to brát tak, jak to je,“ uvedla Fruhvirtová.

Svrčina se s juniorkou v Paříži loučí
Dalibor Svrčina nezvládl svůj úvodní zápas na juniorském grandslamu v Paříži a končí v prvním kole. Český tenista podlehl brazilskému kvalifikantovi Mateusi Alvesovi po setech 5:7, 4:6.

Donna Vekičová (CRO)[23] – Johanna Kontaová (GBR)[26] 2:6, 4:6
Stefanos Tsitsipas (GRE)[6] – Stan Wawrinka (SUI)[24] 6:7(6), 7:5, 4:6, 6:3, 6:8
Kei Nišikori (JPN)[7] – Benoit Paire (FRA) 6:2, 6:7(8), 6:2 přerušeno pro tmu

Kurt Simonne Mathieuové (11:00)
Barrere, Halys (FRA) – Pella, Schwartzman (ARG) 4:6, 4:6
Friedsamová, Siegemundová (GER) – Babosová (HUN), Mladenovicová (FRA)[2] 6:4, 3:6, 3:6
Krawietz, Mies (GER) – Marach (AUT), Pavič (CRO)[4] 5:7, 6:3, 7:5
Čang (CHN), Peers (AUS)[5] – Babosová, Fucsovics (HUN) 6:0, 6:4

Kurt č.1 (11:00)
L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) – Sie (TPE), STRÝCOVÁ[3] 7:5, 6:1
R. Ram (USA), Salisbury (GBR)[11] – Kontinen (FIN), Peers (AUS)[8] 3:6, 6:3, 7:6(5)
Hesseová, Bonzi (FRA) – L. Kičenoková (UKR), S. Gonzalez (MEX) 3:6, 7:5, 10:4
Tuan, Čeng (CHN) – Kasatkinová (RUS), Kontaveitová (EST) 5:7, 7:5, 6:4
N. Kičenoková (UKR), Spearsová (USA) – Flipkensová (BEL), Larssonová (SWE)[15] 3:6, 2:6

Kurt č.6 (17:00)
Olaruová (ROU), Škugor (CRO) – Dabrowská (CAN), Pavič (CRO)[2] 6:7(5), 2:6

Kurt č.7 (11:00)
Bopanna (IND), Copil (ROU) – Lajovič, Tipsarevič (SRB) 6:1, 5:7, 6:7(8)
Cabal, Farah (COL)[3] – Haase (NED), Nielsen (DEN)[14] 6:3, 6:4
Bencicová (SUI), V. Kužmová (SVK) – Azarenková (BLR), Bartyová (AUS)[11] 6:4, 6:7(6), 1:6
L. Čchan (TPE), Dodig (CRO) – Grönefeldová (GER), Farah (COL)[8] 6:2, 7:6(6)
Ch. Čchan (TPE), Marach (AUT)[6] – Martinezová Sanchezová (ESP), Skupski (GBR) 6:4, 7:5