Denní menu, 26.5.2019: Začíná Roland Garros, Jablonec viděl české finále

- Petr Sumbal

Dnešním dnem odstartovala hlavní soutěž druhého grandslamu sezony, pařížského French Open. První hrací den byli z českých tenistů či tenistek v akci Jiří Veselý, Markéta Vondroušová a Karolína Plíšková. Finále na okruhu ITF čekalo v neděli na české tenisty v Jablonci a portugalském Cantanhede.

NA ROZJEZD

10:30

RIKL S LEHEČKOU SI TO ROZDALI VE FINÁLE: Letošní ročník jabloneckého ITF turnaje je za námi, finále z pohledu českého fanouška ani nemohlo mít lepší obsazení, o titul se totiž utkali dva talentovaní čeští tenisté. Ve finále v byl úspěšnější starší z nich, Patrik Rikl porazil 7:6(3), 6:3 Jiřího Lehečku. Začátek finále přitom mnohem lépe vyšel Lehečkovi, který vedl už 5:2, jenže první sadu nakonec ztratil v tiebreaku. Druhý byl dlouho vyrovnaný, až v osmém gemu získal aktivnější Rikl brejk a tím rozhodl sadu i celý zápas. Rikl tak slaví premiérový titul v sezoně a celkem ze svého čtvrtého titulu v kariéře. – Jiří Lehečka (536.) x Patrk Rikl (358.) 6:7(3), 3:6

HLAVNÍ CHOD

13:00

STARTUJE ROLAND GARROS I SE TŘEMI ČESKÝMI TENISTY: Druhý grandslam sezony odstartoval v neděli první várkou zápasů a v akci nechyběli ani čeští tenisté. Svou výbornou formu potvrdila v prvním kole Markéta Vondroušová. Roli favoritky potvrdila i Karolína Plíšková, jež přehrála Američanku Madison Brengleovou. Naopak porážku musel překousnout Jiří Veselý, který schytal ve třetím setu od Leonarda Mayera dokonce kanára.

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

A KDO NEMÁ DOST...

16:30

BERÁNKOVÁ VE FINÁLE NEUSPĚLA:  Karolína Beránková turnajový titul v portugalském Cantnahede nevybojovala. Česká tenistka prohrála finálové utkání s Němkou Lisou Ponomarovou po necelých dvou hodinách 1:6, 6:4, 3:6. Do rozhodujícího setu sice vstoupila Beránková brejkem, ale poté prohrála čtyři hry v řadě a výsledek už zvrátit nedokázala.   – Lisa Ponomarová (GER, -) x Karolína Beránková (-) 6:1, 4:6, 6:3