Denní menu, 16.5.2019: Vondroušová zaskočila Halepovou, Kvitová zničila Putincevovou

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Našlapaný program v Římě přinesl obrovské překvapení, o které se zasloužila Markéta Vondroušová. Česká tenistka otočila zápas s favorizovanou Simonou Halepovou, kterou porazila i ve druhém vzájemném střetnutí, tentokrát však na její oblíbené antuce. Hladký postup do osmifinále slaví také Petra Kvitová, jež povolila soupeřce pouze jeden gem.

12:45

VONDROUŠOVÁ PODRUHÉ PORAZILA HALEPOVOU:  Markéta Vondroušová (44.) v Římě předvedla, že každý se dá porazit! Na antukovém turnaji zdolala světovou dvojku a v současnosti nejlepší ženskou antukářku Simonu Halepovou po obratu 2:6, 7:5, 6:3. Utkání, které trvalo přes dvě hodiny, převrátila na svou stranu v koncovce druhé sady, kdy v dlouhém dvanáctém gemu vybojovala klíčový brejk. Ve vyrovnaném třetím setu čelila v sedmé hře brejkbolu, který dokázala odvrátit a sama následně prorazila Halepové podání, díky čemuž mohla dramatický duel doservírovat.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Simona Halepová (ROU, 2.) x Markéta Vondroušová (44.) 6:2, 5:7, 3:6

Večer Markéta Vondroušová absolvovala v Římě také třísetové osmifinále, ve kterém porazila Darju Kasatkinovou 7:5, 2:6, 6:2 a postoupila do svého pátého čtvrtfinále v sezoně!

14:00

KVITOVÁ SESTŘELILA PUTINCEVOVOU: Osmifinále na turnaji v Římě si zahraje Petra Kvitová (5.). Česká tenistka v utkání s Julií Putincevovou (38.) prohrála jen jeden gem a zvítězila 6:0, 6:1. Nebyla přitom daleko od toho, aby své soupeřce nadělila dva kanáry. Ve druhém gemu druhé sady totiž měla hned tři brejkboly, ale čestnou hru si nakonec Kazaška uhrála.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Julia Putincevová (KAZ, 38.) – Petra Kvitová (5.) 0:6, 1:6

12:45

SINIAKOVÁ DALŠÍ FAVORITKU NEZASKOČILA: Kateřina Siniaková (45.) na turnaji v Římě nezvládla souboj s favorizovanou Ruskou Darjou Kasatkinovou (21.), které podlehla ve třech setech 6:2, 4:6, 1:6. Ještě ve druhém setu česká tenistka srdnatě bojovala a dokonce se jí podařilo dvakrát napravit ztrátu podání, ale od stavu 4:3 prohrála pět gemů v řadě a nejen, že ztratila koncovku druhé sady, ale hned v úvodu třetího setu znovu prohrála servis. V rozhodující dějství se už k brejkbolu nedostala a s výsledkem nic udělat nedokázala.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Darja Kasatkinová (RUS, 21.) – Kateřina Siniaková (45.) 2:6, 6:4, 6:1

Plíšková otočila duel s Keninovou (4:6, 6:4, 6:3)
Postup do čtvrtfinále v Římě vybojovala v podvečer Karolína Plíšková (7.). Česká tenistka uspěla v utkání 3. kola proti Američance Sofii Keninové (37.), jíž porazila po téměř dvou hodinách 4:6, 6:4, 6:3. Plíšková přitom nevstoupila dobře ani do druhého setu a rychle prohrávala 0:2. Pak ovšem převzala otěže zápasu a už si ani jednou podání neztratila. Okamžitě srovnala na 2:2 a v 10. hře na returnu druhý set ukončila. V rozhodující sadě sebrala Američance podání ve čtvrtém gemu a duel posléze dokázala doservírovat.

Melicharová s Peschkeovou v Římě dohrály (6:3, 5:7, 12:14)
Dramatický souboj v osmifinále čtyřhry nedokázaly dotáhnout do vítězného konce Nicole Melicharová s Květou Peschkeovou. V utkání s Andrejou Klepacovou a Aleksandrou Kruničovou prohrály druhé nasazené 6:3, 5:7, 12:14.

Veselý v Heilbronnu končí v osmifinále (4:6, 4:6)
Předčasný konec v německém Heilbronnu potkal Jiřího Veselého (99.). Český tenista prohrál v osmifinále s domácím Matthiasem Bachingerem 4:6, 4:6. Po prohraném prvním setu sice dokázal vstoupit do druhého dějství brejkem, ale velmi rychle o svou výhodu přišel a Bachinger srovnal na 2:2. V osmé hře si německý hráč vypracoval možnost duel doservírovat, a i když Veselý okamžitým rebrejkem ještě závěr utkání zdramatizoval, vzápětí si opět neudržel vlastní podání a na turnaji skončil.

Allertová překvapila nasazenou šestku (7:6, 6:4)
Až ve čtvrtek si na první kolo dvouhry v Trnavě musela počkat Denisa Allertová (370.), čekání však bylo úspěšné. Česká tenistka v úvodním zápase na turnaji nižší kategorie přehrála šestou nasazenou Misaki Doiovou (109.) 7:6(4), 6:4. V hodinu a půl dlouhém utkání se Allertová dostala k pěti brejkům, zatímco soupeřka měla na kontě o jeden méně.

Bouzková ve Španělsku ztratila vedení (6:3, 3:6, 6:3)
Marie Bouzková (120.) se s turnajem ve španělském La Bisbal D'Emporda rozloučila již v osmifinále dvouhry. Čtvrtá nejvýše nasazená hráčka podniku nezvládla udržet vedení s tenistkou z kvalifikace Dalmou Galfiovou (290.), se kterou prohrála 6:3, 3:6, 6:3. Bouzková přitom ve druhé sadě měla set a brejk k dobru, od stavu 3:2 ale prohrála pět her za sebou.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 3 452 538 USD, antuka)

2. kolo čtyřhry
Klepacová (SLO), Krunicová (SRB) – Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ 3:6, 7:5, 14:12
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Kuděrmetovová, Zvonarevová (obě RUS) 1:6, 6:3, 10:7
Azarenková (BLR), Bartyová (AUS) – STRÝCOVÁ, Sie (TPE) odloženo

Neckarcup (muži, GER, 92 040 EUR, antuka)
Matthias Bachinger (GRE, 130.) – JIŘÍ VESELÝ (99.) 6:4, 6:4

Empire Slovak Open 2019, Trnava (ženy, SVK, 100 000 USD, antuka)
DENISA ALLERTOVÁ (370.) – Misaki Doiová (109.) 7:6(4), 6:4

Paarová (ROU), SMITKOVÁ – Bogdanová, Dinuová (obě ROU) 6:3, 3:6, 10:4
Listerová (SWE), VORÁČOVÁ – Hončová, Škamlová (obě SVK) 6:1, 6:2

ENGIE OPEN Saint Gaudens (ženy, FRA, 60 000 USD, antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (154.) – Viktoria Tomová (BUL, 172.) 6:0, 6:3

IV TORNEIG INT. DE TENNIS FEMENÍ SOLGIRONÉS (ženy, ESP, 60 000 USD, antuka)
MARIE BOUZKOVÁ (120.) – Dalma Galfiová (HUN, 290.) 6:3, 3:6, 3:6

Óbidos Ladies Open (ženy, POR, 25 000 USD, koberec)
ANASTASIA ZARYCKÁ (230.) – Gaia Sanesiová (ITA, 399.) 6:2, 6:3

RPM Prague Open 2019 (muži, CZE, 15 000 USD, antuka)

KONEČNÝ, MACHÁČ – Furness (FRA), VRBENSKÝ Postup bez boje

14th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Jišaj Oliel (ISR, -) – ROBIN STANĚK (-) 6:3 skreč. Staněk
MAREK JALOVIEC (-) – Gabriel Donev (BUL, -) 6:3, 6:2

Daikin Cup Tennis Series, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
ONDŘEJ KRSTEV (-) – Marsel Ilhan (TUR, -) 6:4, 4:6, 4:6
PETR HÁJEK (-) – Matias Zukas (ARG, -) 3:6, 4:6

Metreveli, Tkemaladze (oba GEO) – HÁJEK, KRSTEV 6:3, 6:2

Master Coop Alleanza 3.0 Tennis Cup, Barletta (ženy, ITA, 15 000 USD, antuka)
BŘEČKOVÁ, KAREISOVÁ – Pepeljajevová, Tichonovová (obě RUS) 2:6, 3:6

Magic Tours, Tabarka (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)
Bouzová (ESP), Girardová (FRA) – Fitaová Boludaová (ESP), HORÁČKOVÁ 1:6, 6:7(1)

Cancun Tennis Cup (ženy, MEX, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PULCHARTOVÁ, Willifordová (DOM) – Lindhová Galladherová (GBR), Washingtonová (USA) 7:6(4), 6:4

$15,000 Sanchez-Casal Florida Sponsored by German BMW of Naples (ženy, USA, 15 000 USD, antuka)
MICHAELA BAYERLOVÁ (729.) – Carson Tanguiligová (USA, -) 4:6, 7:6(3), 6:1