Denní menu, 9.5.2019: Kvitová si semifinále v Madridu nezahraje. Pavlásek poprvé v sezoně ve čtvrtfinále

Petra Kvitová titul v Madridu neobhájí. Trojnásobná turnajová šampionka nestačila ve čtvrtfinále na Holanďanku Kiki Bertensovou, s níž prohrála hladce 2:6 a 3:6. Čeští tenisté hráli na Challenger Tour o postup do čtvrtfinále. V italském Římě se Adam Pavlásek mezi nejlepší osmičku podívá poprvé v sezoně. Ve francouzském Aix en Provence Jan Šátral naopak prohrál s domácím Quentinem Halysem, který po Jiřím Veselém zdolal druhého Čecha v řadě.

11:00

ŠÁTRAL PROHRÁL S PŘEMOŽITELEM VESELÉHO:  Stejně jako před týdnem v Ostravě, i tentokrát končí Jan Šátral (368.) v osmifinále, což se však dá, vzhledem k jeho žebříčkovému postavení, hodnotit jako velký úspěch. Ve francouzském Aix en Provence prohrál v souboji o čtvrtfinále s domácím Quentinem Halysem (176.) 3:6, 4:6. V prvním setu sice dokázal zareagovat na ztrátu podání z druhého gemu okamžitým rebrejkem, ale na další ztrátu v osmé hře už odpověď nenašel. Ve druhém setu se už český tenista k dalšímu brejkbolu nedostal a po ztrátě podání v 5. gemu nedokázal zápas s domácím favoritem zvrátit. – Jan Šátral (368.) x Quentin Halys (FRA, 176.) 3:6, 4:6

21:30

KVITOVÁ V MADRIDU KONČÍ: Petra Kvitová titul v Madridu neobhájí. Světová dvojka podlehla v repríze loňského finále hladce 2:6 a 3:6 Kiki Bertensové, když si hned pětkrát v utkání prohrála vlastní servis.

Podrobně se utkání věnujeme v samostatném článku. – Kiki Bertensová (NED, 7.) x Petra Kvitová (2.) 6:2, 6:3

11:00

KOLÁŘOVO OSMIFINÁLE ODLOŽENO: Už popáté v této sezoně postoupil Zdeněk Kolář na challengeru do osmifinále. Projít až do čtvrtfinále se mu ovšem podařilo zatím jen jednou a to na únorovém turnaji v Budapešti. Napodobit tento úspěch se pokusí v portugalské Braze, kde si však na svůj zápas s Carlosem Tabernerem bude muset kvůli dešti počkat až do pátku. – Zdeněk Kolář (225.) x Carlos Taberner (ESP, 282.) odloženo

Strýcová se Sie jsou v semifinále
Páté nasazené Barbora Strýcová a Su-wej Sie postoupily v Madridu do semifinále. Česko-tchajwanská dvojice si poradila ve čtvrtfinálovém souboji s australsko-čínským párem Stosurová, Čang 6:2, 6:4.

Krejčíková se Siniakovou překvapivě končí
Světové jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se překvapivě loučí s Mutua Madrid Open už ve čtvrtfinále. České tenistky podlehly kanadsko-čínské dvojici Dabrowská, Su ve třech setech 6:3, 6:7(7), 7:10. Ve druhém setu přitom vedly 6:5, ale zápas nedopodávaly a spolu s tiebreakem neproměnily hned tři mečboly.

Pavlásek si zahraje poprvé v sezoně čtvrtfinále
Adam Pavlásek (210.) postoupil poprvé v této sezoně do čtvrtfinále na okruhu ATP Challenger Tour. V italském Římě porazil ve 3. kole domácího Riccarda Bonadia hladce 6:3, 6:1 a i přesto, že čelil sedmi brejkbolům, neprohrál si ani jedno podání.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 021 128 EUR, antuka)
Kiki Bertensová (NED, 7.) – PETRA KVITOVÁ (2.) 6:2, 6:3
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Dabrowská (CAN), Su (CHN) 6:3, 6:7(7), 7:10
Sie (TPE), STRÝCOVÁ – Stosurová (AUS), Čang (CHN) 6:2, 6:4

Open du Pays d´Aix, Aix en Provence (muži, FRA, 137 560 EUR, antuka)
JAN ŠÁTRAL (368.) – Quentin Halys (FRA, 176.) 3:6, 4:6