Denní menu, 5.5.2019: Krejčíková získala třetí titul v řadě! Strýcová prohrála s bývalou světovou desítku

Nedělní finále v německém Wiesbadenu přineslo Barboře Krejčíkové další úspěch. Na turnaji dotovaném 60 tisíci dolary vybojovala 15. výhru v řadě a třetí titul od začátku dubna. V plném proudu je Mutua Madrid Open, na kterém se představí tři české tenistky. Barbora Strýcová nestačila na bývalou světovou desítku a uhrála jen čtyři gemy. Po odvrácení čtyř mečbolů postupuje Karolína Plíšková.

12:30

STRÝCOVÁ UHRÁLA JEN ČTYŘI GEMY:  Barbora Strýcová (39.) si dobrou formu z antukových turnajů do španělského Madridu nepřenesla. Česká tenistka končí už v prvním kole na raketě Francouzky Kristiny Mladenovicové (64.), jíž sice dvakrát za sebou porazila, ale nedělní duel ve Španělsku prohrála hladce 3:6, 1:6. Krok se svou soupeřkou držela jen v prvních gemech na začátku utkání. Podařilo se jí vzít si ztracené podání zpět a srovnat na 2:2, ale od té chvíle se na kurtu spíš trápila.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Barbora Strýcová (39.) x Kristina Mladenovicová (FRA, 64.) 3:6, 1:6

14:00

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ ODVRACELA MEČBOLY:  I když dostala Karolína Plíšková (5.) zelenou k tomu, aby se mohla zúčastnit turnaje v Madridu, její výkon měl k ideálnímu daleko. Česká tenistka porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskou (38.) 5:7, 7:6(5), 6:3 a postoupila do druhého kola. V cestě za vítězstvím odvrátila ve druhém setu hned čtyři mečboly a nastartovala se k obratu, který dokonala v osmé hře třetího setu, kdy soupeřce prorazila podání a duel dopodávala.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Dajana Jastremská (UKR, 38.) x Karolína Plíšková (5.) 7:5, 6:7(5) 3:6

14:00

KREJČÍKOVÁ ZÍSKALA TŘETÍ TITUL V ŘADĚ:  Barbora Krejčíková (141.) pokračuje ve svých fantastických singlových výkonech. Ve finále v německém Wiesbadenu porazila Katarinu Zavackou (176.) 6:4, 7:6(2) a bez ztráty setu dokráčela pro třetí titul v řadě! Navíc prodloužila svou šňůru bez porážky už na 15 zápasů. V samotném střetnutí Krejčíková zvládla trochu nervozní začátek, při kterém ztratila výhodu brejku a ve třetí hře znovu prorazila soupeřce podání, a následně úvodní dějství dopodávala. Ve druhém setu čelila problémům, když v šesté hře přišla o podání a prohrávala 2:4. Rychle si servis vzala zpátky a v 10. hře ještě zvládla odvrátit při svém podání setbol Zavacké. Hru dovedla až do tiebreaku, ve kterém vyhrála hladce 7:2.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. –Barbora Krejčíková (141.) x Katarina Zavacká (UKR, 176.) 6:4, 7:6(2)

Kr. Plíšková v souboji kvalifikantek zdolala supertalentovanou Kosťukovou
Kristýna Plíšková (85.) na Mutua Madrid Open vybojovala postup do druhého kola. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se popasovala i s šestnáctiletou Ukrajinkou Martou Kosťukovou (320.), jíž pokořila 3:6, 6:3, 6:2. Plíšková převzala kontrolu nad zápasem za stavu 3:3 ve druhém setu, kdy se dvěma brejky prodrala k rozhodující sadě, v níž Kosťukové už nenabídla žádný brejkbol a od stavu 2:2 vyhrála čtyři gemy v řadě.

Konečný vyhrál první titul od roku 2017
Michal Konečný zvládl na turnaji v Gruzii vyhrát i svůj pátý zápas a po dlouhých dvou letech slaví na okruhu ITF turnajovou trofej. Ve finále zdolal Brita Marka Whitehouse po setech 7:6(6), 7:5, přičemž po celý zápas ani jednou nebyl ve ztrátě o brejk.

Naopak Whitehouse musel v obou sadách dohánět své ztracené podání, a i když se mu to v obou případech povedlo, v koncovkách byl lepší český tenista.

Konečný v Tbilisi vyhrál svůj 14. titul na okruhu ITF.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 7 021 128 EUR, antuka)
BARBORA STRÝCOVÁ (39.) – Kristina Mladenovicová (FRA, 64.) 3:6, 1:6
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) – Dajana Jastremská (UKR, 38.) 5:7, 7:6(5), 6:3
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (85.) – Marta Kosťuková (UKR, 320.) 3:6, 6:3, 6:2