Denní menu, 27.4.2019: Kvitová je ve Stuttgartu ve finále! České derby pro Vondroušovou

Petra Kvitová postoupila ve Stuttgartu do čtvrtého letošního finále! Česká tenisová jednička zvládla sobotní bitvu s Nizozemkou Kiki Bertensovou, v nedělním finále vyzve Estonku Kontaveitovou. Markéta Vondroušová zvládla v Istanbulu české derby, když v semifinálovém souboji povolila krajance a deblové parťačce Barboře Strýcové jen tři gemy. Postup do finále slaví ve Stuttgartu Lucie Šafářová, která hraje jeden z posledních turnajů v kariéře.

10:00

V PRAZE ODSTARTOVALA KVALIFIKACE, DÁL JDOU TŘI ČEŠKY: Letošní ročník J&T Banka Prague Open odstartoval v sobotu v areálu pražské tenisové Sparty kvalifikačními duely. Přes první kvalifikační kolo se z českých tenistek dostaly Marie Bouzková, Denisa Allertová a Tereza Smitková, která zvládla úspěšně souboj s krajankou Zaryckou.

Turnaji se věnujeme podrobně v samostatném článku.

15:30

KVITOVÁ SI ZAHRAJE ČTVRTÉ FINÁLE V TOMTO ROCE: Petra Kvitová si zahraje na turnaji v německém Stuttgartu o titul! Česká tenisová jednička zvládla sobotní semifinálovou bitvu s Nizozemkou Kiki Bertensovou (7.), kterou porazila po dvou hodinách po setech 7:6(3), 3:6 a 6:1. Kvitová si zahraje ve finále již počtvrté v této sezoně a bude v nedělním duelu proti Estonce Kontaveitové usilovat o druhý titul v tomto roce. Více se utkání věnujeme v samostatném článkuPetra Kvitová (3.) x Kiki Bertensová (NED, 7.) 7:6(3), 3:6, 6:1

13:40

VONDROUŠOVÁ USPĚLA V ČESKÉM DERBY A ZAHRAJE SI O TITUL: Markéta Vondroušová si zahraje v tureckém Istanbulu o titul! Devatenáctiletá česká tenistka si v sobotním semifinálovém duelu poradila s krajankou a deblovou parťačkou Barborou Strýcovou, kterou porazila za hodinu a půl hry po setech 6:2, 6:1. Vondroušová potvrzuje vynikající formu a podruhé v této sezoně si zahraje ve finále. V neděli zabojuje o celkově druhý titul na okruhu WTA. Více se utkání věnujeme v samostatném článkuMarkéta Vondroušová (46.) x Barbora Strýcová (47.) 6:2, 6:1

Rosol ve třech setech udolal Gojowczyka
Úspěšný vstup do kvalifikace v Mnichově prožil Lukáš Rosol (139.). Český tenista v souboji s domácím Peterem Gojowczykem (85.) zvítězil za necelé dvě hodiny 6:4, 2:6, 6:4 a zahraje si o postup do hlavní soutěže. Rosola, s výjimkou druhého setu, zdobilo v utkání pevné podání, které si v úvodní i rozhodující sadě dokázal ve všech gemech podržet.

Pospíšil si finále nezahraje
Turnaj v Káhiře skončil pro Jaroslava Pospíšila těsně před branami finále. Sedmý nasazený v utkání se Srbem Markem Tepavačem prohrál 3:6, 4:6.

Forejtek vyřadil favorizovaného soupeře, zahraje si o titul
Osmnáctiletý Jonáš Forejtek si na antuce v Antalyi zahraje své první letošní finále. Český tenista si poradil v semifinále s Belgičanem Christopherem Heymanem (590.), s nímž zápolil dvě a půl hodiny a porazil ho po obratu 1:6, 7:6(4), 6:3.

Šafářová je ve finále!
Lucie Šafářová si zahraje na turnaji v německém Stuttgartu o titul! Dvaatřicetiletá tenistka hrající jeden z posledních turnajů kariéry zvládla po boku Rusky Pavljučenkovové sobotní semifinále proti rusko-gruzinskému páru Blinkovová, Kalašniková, který česko-ruská dvojice porazila za hodinu a půl hry po setech 6:4, 7:5. Lucie Šafářová bude v neděli na německé antuce usilovat o celkově šestnáctý titul ve čtyřhře na okruhu WTA!

Beránková slaví deblový titul
Karolína Beránková získala třetí deblový titul v kariéře! Osmnáctiletá česká talentovaná tenistka triumfovala po boku Italky Moratelliové na turnaji v tuniské Tabarce, když v sobotním finále porazily americko-belgický pár Leeová, Vanhoutteová za hodinu a půl hry po setech 7:5, 4:6 a 10:7. Beránková tak slaví po triumfech v Jablonci nad Nisou a Monastiru třetí deblový titul z okruhu ITF.

Voráčová se do finále neprobojovala
Renata Voráčová si o titul na turnaji v tureckém Istanbulu bohužel nezahraje. Zkušená pětatřicetiletá tenistka se Švédkou Listerovou nestačily v sobotním semifinálovém duelu na favorizovanou dvojici Babosová, Mladenovicová, které podlehly za 61 minut po setech dvakrát 6:2. Voráčová tak přišla o možnost zahrát si třetí finále na okruhu WTA v tomto roce.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 886 077 USD, antuka)
PETRA KVITOVÁ (3.) – Kiki Bertensová (NED, 7.) 7:6(3), 3:6, 6:1
Blinkovová (RUS), Kalašnikovová (GEO) – Pavljučenkovová (RUS), ŠAFÁŘOVÁ 4:6, 5:7

TEB BNP Paribas Istanbul Cup (ženy, TUR, 250 000 USD, antuka)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (46.) – BARBORA STRÝCOVÁ (47.) 6:2, 6:1
Babosová (HUN), Mladenovicová (FRA) – Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 2:6, 2:6

J&T Banka Prague Open, Praha (ženy, CZE, 250 000 USD, antuka)
DENISA ALLERTOVÁ (346.) – Paula Ormaecheaová (ARG, 208.) 6:3, 6:2
JOHANA MARKOVÁ (622.) – Jasmine Paoliniová (ITA, 177.) 3:6, 1:6
Beatriz Haddad Maiaová (BRA, 124.) – BARBORA ŠTEFKOVÁ (238.) 6:4, 6:2
TEREZA SMITKOVÁ (123.) – ANASTASIA ZARYCKÁ (221.) 7:6(4), 4:6, 6:2
MARIE BOUZKOVÁ (115.) – Tereza Miháliková (SVK, 366.) 6:3, 6:2
TEREZA MARTINCOVÁ (155.) – Raluka Serbanová (CYP, 204.) 6:3, 6:7(4), 1:6