Denní menu, 21.4.2019: Smitková slaví ve Stuttgartu další výhru, Češky zůstávají mezi elitou

- Jan Havlovic

Český fedcupový tým zůstává mezi elitou! Svěřenkyně Petra Pály zvládly úspěšně baráž proti Kanadě, když rozhodující třetí bod získala v souboji týmových jedniček Markéta Vondroušová. V německém Stuttgartu slaví další výhru Tereza Smitková, která postupuje do finále kvalifikace a v pondělí si zahraje o místo v hlavní soutěži.

NA ROZJEZD

12:00

VONDROUŠOVÁ ZAJISTILA ČEŠKÁM SETRVÁNÍ MEZI ELITOU: Český fedcupový tým si zajistil příslušnost ve Světové skupině i pro příští sezonu! Postarala se o to týmová jednička Markéta Vondroušová, která získala v úvodní nedělní dvouhře rozhodující třetí bod. Devatenáctiletá česká tenistka si poradila za 71 minut s Kanaďankou Rebeccou Marinovou, kterou porazila po setech 6:3, 6:4. Česká republika tak nadále zůstává v elitní Světové skupině, kde je nepřetržitě od úspěšné baráže z roku 2008.

Utkání Česka proti Kanadě se podrobně věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

16:00

SMITKOVÁ SI ZAHRAJE VE STUTTGARTU VE FINÁLE KVALIFIKACE: Tereza Smitková postupuje na turnaji v německém Stuttgartu do finále kvalifikace! Čtyřiadvacetiletá tenistka zvládla na německé antuce i druhý zápas, když v neděli odpoledne přehrála za 100 minut hry Francouzku Jessiku Ponchetovou po setech 7:6(6) a 6:3. Smitková přežila v úvodní sadě kritickou situaci, když odvrátila v tiebreaku hned dva setboly. Česká tenistka si tak v pondělí zahraje o postup do hlavní soutěže, v přímém souboji vyzve Němku Annu-Lenu Friedsamovou. – Jessika Ponchetová (FRA, 203.) x Tereza Smitková (123.) 6:7(6), 3:6

A KDO NEMÁ DOST...

14:45

FOGNINI SLAVÍ V MONTE CARLU NEJVĚTŠÍ TITUL V KARIÉŘE: Fabio Fognini se stal vítězem letošního ročníku turnaje Masters v Monte Carlu! Italský tenista si v nedělním finálovém souboji poradil s Dušanem Lajovičem hrajícím první finále na okruhu ATP, kterého porazil za hodinu a půl hry po setech 6:3 a 6:4. Fognini slaví největší titul v kariéře, když získal celkově šestý turnajový vavřín, všechny navíc oslavil na antukovém povrchu.. – Dušan Lajovič (SRB, 48.) – Fabio Fognini (ITA, 18.) 3:6, 4:6