Denní menu, 19.4.2019: Hradecká semifinále nevybojovala, Šátral postupuje

- Filip Lefenda, Marek Bartošík

Lucii Hradeckou čekalo krátce po páteční půlnoci čtvrtfinálové utkání na turnaji v Dothanu, ve kterém však prohrála s domácí Di Lorenzovou. Postup do semifinále oslavil Jan Šátral, který se na turnaji v Itálii, kde je nejvýše nasazeným tenistou, blýskl kanárem.

Hradecká v Dothanu dohrála
Lucie Hradecká prohrála čtvrtfinálový zápas s Američankou Francescou Di Lorenzovou 6:7(5), 2:6. V prvním setu byla česká hráčka blízko úspěchu, když vedla 6:5 s výhodou brejku. Nepodařilo se jí však doservírovat a ve zkrácené hře těsně prohrála. Ve druhém setu se rychle ujala vedení 2:0, ale poté prohrála šest gemů v řadě.

Kopřiva si v Káhiře zahraje o finále
Třetí nejvýše nasazený muž turnaje v Káhiře si zahraje o finále. Vít Kopřiva (-) zdolal v pátečním čtvrtfinále hladce ve dvou setech 6:3 a 6:2 Rakušana Petera Goldsteinera (-).

Macháč je po třísetové bitvě v semifinále
Tomáš Macháč (-) vybojoval na patnáctitisícovém turnaji v turecké Antalyi postup do semifinále, když v pátečním souboji přetlačil nasazenou dvojku Marka Miladinoviče (558.). Srbského protivníka zdolal český tenista za 2 hodiny a 21 minut po setech 6:4, 6:7(5) a 6:2.

V Turecku postupuje i Tomanová
Na turnaji v turecké Antalyi si semifinále zahraje rovněž Nikola Tomanová (-). Třiadvacetiletá Češka zvládla třísetový souboj s Běloruskou Annou Kubarevovou (844.), kterou přehrála 6:4, 2:6 a 6:2.

České derby v Káhiře vyhráli Kopřiva a Pospíšil
Na turnaji v egyptské Káhiře se dva české páry utkaly o postup do finále čtyřhry. Úspěšnější byla dvojice Kopřiva, Pospíšil, která porazila duo Gengel, Hájek za 64 minut 6:4 a 6:2. Poraženým nepomohlo ani šest es, o své podání přišli hned pětkrát. Vítězové si zahrají o svůj osmý společný titul proti prvnímu nasazenému rusko-portugalskému páru Igošin, Saraiva.

Macháč s Konečným si zahrají o titul
Čeští tenisté Tomáš Macháč a Michal Konečný zdolali v semifinále turnaje v Antalyi rusko-ukrajinskou dvojici Korovin, Prihodko 7:6(3) a 6:3. Nezastavila je ani ztráta pěti servisů. Macháč na turnaji usiluje o svůj první deblový titul, Konečný jich má dosud na kontě dvanáct.

Kubáňová s Tomanovou vyřadily nasazené jedničky
Turnajové trojky Karolína Kubáňová a Nikola Tomanová přehrály nejvýše nasazenou dvojici Luikhamová, Uedaová 6:4, 3:6, 10:3 a v turecké Antalyi postoupily do finále. České tenistky spolu loni na domácích ITF turnajích získaly tři tituly. V Antalyi hrály finále i minulý týden, po boji jej prohrály.

Šátral nadělil soupeři kanára a je v semifinále
Jan Šátral (377.) získal na pětadvacetitisícovém turnaji v italské městě Santa Margherita Di Pula, kde je nejvýše nasazeným hráčem, skalp dalšího soupeře a zahraje si v sobotu o finále. Český tenista povolil tentokrát pouhé čtyři gemy domácímu Giovannimu Foniovi (497.), jehož vyprovodil z kurtu kanárem (6:4, 6:0).

Hardee's Pro Classic, Dothan (ženy, USA, 80 000 USD, antuka)
Francesca Di Lorenzová (USA, 166.) – LUCIE HRADECKÁ (322.) 7:6(5), 6:2

Santa Margherita di Pula (muži, ITA, 25 000 USD, antuka)
JAN ŠÁTRAL (377.) – Giovanni Fonio (ITA, 497.) 6:4, 6:0