ITF

Futures Slovenská Ľupča: Tereza Procházková svůj premiérový titul nezískala

Na turnaji futures ve Slovenské Ľupči zbývalo v neděli odehrát pouze jediné utkání. Ve finále dvouhry Tereza Procházková nestačila na domácí tenistku Lenku Juríkovou, které podlehla 1:6 2:6. Na svůj první titul mezi ženami si tak teprve sedmnáctiletá Češka bude muset ještě nějakou chvíli počkat.

Tereza Procházková si postupem do finále vylepšila svůj nejlepší výsledek mezi ženami. Mladá hráčka doposud v ženské kategorii postoupila maximálně do čtvrtfinále, před dvěma lety tohoto úspěchu dosáhla na podniku ITF v Hluboké nad Vltavou.

Ve svém premiérovém finále neměla Procházková proti zkušenější Juríkové přílliš šancí. Členka I.ČLTK Praha si v úvodním setu ztratila dvakrát podání a domácí protihráčka tak bez problémů vyhrála první set v poměru 6:1. Nedávná vítězka mezinárodního juniorského turnaje ITF 4 v Praze ztrácela vlastní podání i ve druhém setu a tak nebylo pro nikoho překvapením, že se naskytl rychlý stav 5:0. Šestadvacetiletá Slovenka měla možnost ukončit zápas při vlastním servisu, Češka však začala vzdorovat a snížila na 2:5. Rodačka z Bratislavy měla následně druhou šanci ukončit zápas při vlastním podání, nedokázala však zužitkovat stav 40:0 a osmá hra se dostala do shody. Lenka Juríková se nakonec o gem připravit nenechala a poté, co čtvrtý mečbol proměnila esem, mohla slavit celkové vítězství na turnaji!

Pepas Womens Cup, Slovenská Ľupča (ženy, antuka, 10 000 USD, finále dvouhry)

TEREZA PROCHÁZKOVÁ - Lenka Juríková (SVK) (4) 1:6 2:6

Futures ve Slovenské Ľupče den po dni

20. 8. Futures Slovenská Ľupča: Procházková po skreči soupeřky ve finále, Krejsová vyhrála debl

19. 8. Futures Slovenská Ľupča: Krejsová s Procházkovou v semifinále, sestry Pantůčkovy končí

18.8. Futures Slovenská Ľupča: Sestry Pantůčkovy jdou dál. Procházková a Krejsová zvládly české bitvy

17. 8. Futures Slovenská Ľupča: Krejsová vyřadila favoritku Kužmovou, postupuje také Miklová

16. 8. Futures Slovenská Ľupča: Z kvalifikace postupuje Dudláková a Procházková, Kilnarová už ve 2. kole

15. 8. ITF Slovenská Ľupča: Postup do finále kvalifikace slaví Pektorová, Dudláková a Procházková

14. 8. Futures Slovenská Ľupča: Michnev má titul! Startuje i ženská kvalifikace