Denní menu, 16.4.2019: Pavlásek zahájil v Číně výhrou. Kolářovi odplata nevyšla

Adam Pavlásek v čínském An-ningu přešel přes Korejce Čonga do osmifinále, když mu soupeř ve druhém setu skrečoval. Zdeněk Kolář se naopak v Tunisku do osmifinále nepodívá. Znovu se mu osudným stal zápas s Italem Giustinem.

NA ROZJEZD

06:00

PAVLÁSEK PROŠEL DO OSMIFINÁLE: Adam Pavlásek (213.), který v čínském An-ningu plní roli patnáctého nasazeného, zvládl souboj druhého kola s Korejcem Čongem Jun-songem (261.), který mu za stavu 7:6(2), 3:1 utkání skrečoval. Pavlásek v prvním setu dvakrát prohrával a napřed se zdárně vypořádal se stavem 0:3 a poté i se skóre 2:4. Po druhém rebrejku dovedl úvodní dějství do tiebreaku, ve kterém hladce zvítězil a ve druhém setu, když ve čtvrtém gemu čistou hrou obral soupeře o podání, přišel předčasný konec. – Adam Pavlásek (213.) x Čong Jun-song (KOR, 261.) 7:6(2), 3:1

HLAVNÍ CHOD

12:30

KOLÁŘ ZNOVU PADL S GIUSTINEM:  Zdeňkovi Kolářovi (219.) se snaha o odplatu v Tunisu nevydařila. Po únorové porážce 2:6, 1:6 schytal český tenista od Lorenza Giustina (173.) další debakl, když tentokrát prohrál 1:6, 3:6. Italský tenista v utkání jednou ztratil podání, sám ho ale Kolářovi sebral hned pětkrát a hladce postoupil do osmifinále. – Lorenzo Giustino (ITA, 173.) x Zdeněk Kolář (219.) 6:1, 6:3

A KDO NEMÁ DOST...

20:00

HRADECKÁ POKRAČUJE VE SPOJENÝCH STÁTECH: Po turnajích WTA v Indian Wells, Miami a Charlestonu, se Lucie Hradecká rozhodla nadále působit ve Spojených státech a zahrát si na podniku v Dothanu. Zde v úterý vstoupí do hlavní soutěže čtyřhry po boku domácí Lauren Davisové. Česko-americký v prvním kole narazí na Australanky Kimberly Birrellovou a Lizette Cabreraovou. – Birrellová, Cabreraová (AUS) x Davisová (USA), HRADECKÁ, vzájemné zápasy 0-0

Challengery

2019 Kunming Open, An-ning (muži, CHN, 162 480 USD, antuka)
2. kolo dvouhry
ADAM PAVLÁSEK (213.) – Čong Jun-song (KOR, 261.) 7:6(2), 3:1 skreč Čong

Tunis Open 2019 (muži, TUN, 54 160 USD, antuka)
Lorenzo Giustino (ITA, 173.) – ZDENĚK KOLÁŘ (219.) 6:1, 6:3

Hardee's Pro Classic, Dothan (ženy, USA, 80 000 USD, antuka)
20:00 Davisová (USA), HRADECKÁ – Birrellová, Cabreraová (AUS)

W15 Guayaquil (ženy, ECU, 15 000 USD, antuka)
LAETITIA PULCHARTOVÁ – Antonia Samudiová (COL) 6:3, 6:1
22:00 Reascová (ECU), Samudiová (COL) – Kikučiová (JPN), PULCHARTOVÁ

Alsolaimaneyah Resort, Káhira (ženy, EGY, 15 000 USD, antuka)
Novacová (ROU), Sanerová (SWE) – LABOUTKOVÁ, ŠEBESTOVÁ 2:6, 6:4, 1:10

Magic Tours, Tabarka (ženy, TUN, 15 000 USD, antuka)
Emma Zakordoniecová (POL) – GABRIELA HORÁČKOVÁ 2:6, 1:6
HORÁČKOVÁ, Lantiguaová de la Nuezová (ESP) – Karamoková, Thommenová (SUI) 6:1, 6:3

Tennis Organisation Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Franziska Kommerová (GER) – KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ 3:6, 4:6
KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ – Sandbergová, Sauvantová (GER) 6:2, 6:1

Santa Margherita di Pula (muži, ITA, 25 000 USD, antuka)
Furness (FRA), ŠÁTRAL – H. Johnson, Y. Johnson (USA) 3:6, 2:6