WTA Race: Češky vládnou sezónnímu žebříčku! Kvitová s Plíškovou se drží na špici

Tři měsíce roku 2019 uběhly jako voda a kdyby v tuto chvíli končila sezona, český tenis by vládl ženskému žebříčku. Turnaje v Indian Wells a Miami se promítly do sezónního WTA Race tak, že Petra Kvitová drží pozici světové jedničky a Karolína Plíšková je už na místě třetím. V první stovce je navíc hned 8 českých tenistek.

Kvitová byla na prvním místě WTA Race už před dvěma americkými turnaji v Indian Wells a Miami, a i díky postupu do čtvrtfinále na Floridě své umístění udržela. To Karolína Plíšková se za českou jedničkou dokázala vyhoupnout na třetí místo.

Plíšková, jež má stejně jako Kvitová na kontě titul z Austrálie a úspěšnou pouť na Australian Open, se v Indian Wells dostala do čtvrtfinále a v Miami skončila těsně pod vrcholem ve finále.

Mezi silný český tandem dokázala v současnosti proniknout jen Naomi Ósakaová, která vyhrála grandslam v Melbourne. Vzhledem k tomu, že se nenachází ve vůbec dobré formě, by však mělo být jen otázkou času, kdy Kvitová s Plíškovou budou v aktualizovaném pořadí sezony 2019 držet ve své moci dvě první příčky. Pokud Japonka nezabere na antuce.

Úspěch českého ženského tenisu ještě podškrtla ve Spojených státech Markéta Vondroušová, která se v žebříčku Race to Shenzhen (Šen-čen) prokousala už na 19. místo. To je vzhledem k tomu, že odehrála teprve čtyři turnaje, také parádní výsledek. Od konce února byla ve finále v Budapešti a v Indian Wells i Miami dokráčela do čtvrtfinále.