Futures Bratislava: Kopřiva vyřadil nasazenou dvojku, Hájek si poradil s Fabiánem

- Daniel Kubelka

Bratislavský futures pokračuje zápasy úvodního kola. Vít Kopřiva překvapil nasazenou dvojku Gregoireho Jacqa, Petr Hájek si pak poradil s domácím Slovákem Patrikem Fabiánem.

Vít Kopřiva se postaral o velké překvapení v zápase 1. kola turnaje futures v Bratislavě. Devatenáctiletý tenista totiž na úvod hlavní soutěže přehrál nasazenou dvojku Gregoireho Jacqa ve dvou setech, 6:2 a 6:1. Kopřivovi se nadmíru vydařil vstup do zápasu. V první hře připravil Francouze o servis a získanou výhodu až do konce úvodní sady nepustil. Druhý set pak již byl v naprosté režii 819. hráče žebříčku, který jediný gem Jacqoi povolil až za stavu 5:0!

I druhý český tenista v Bratislavě, Petr Hájek, si poradil s nasazeným hráčem a postupuj do 2. kola. Devatenáctiletý Čech přehrál Slováka Patrika Fabiána ve třech setech, 6.1, 4:6 a 6:4. Devatenáctiletý Čech vstoupil do zápasu jako uragán, získal rychle vedení 3:0 a pohodlný náskok si v klidu pohlídal až do koncovky setu. Také do druhé sady Hájek doslova vletěl a získal úvodní tři gemy, jenže rychlý konec zápasu se nekonal. Fabián čtyřmi hrami v řadě vývoj otočil a nakonec se mu vydařil i závěr setu, po kterém vyrovnal stav zápasu. Rozhodnutí zápasu tak přinesl až třetí set, kdy za stavu 3:3 Hájek připravil Fabána o podání, totéž pak zopakoval ještě jednou a posléze mohl slavit senzační postup.

Futures Bratislava (muži, antuka, 10 000 USD, 1. kolo dvouhry/čtyřhry)

Futures v Bratislavě den po dni

16.8. Futures Bratislava: Starý i Šafránek postupuje do druhého kola, Doležel končí

15.8. Future Bratislava: Do hlavní soutěže postupuje Hájek a Doležel, hlavní soutěž rozlosována

14.8  Future Bratislava: Nabitou kvalifikací jde dál Hájek, Doležel, Starý a Janko