ITF

Futures Bratislava: Starý i Šafránek postupuje do druhého kola, Doležel končí

- Jan Havlovic

Václav Šafránek potvrdil v úvodním kole futures v Bratislavě roli nasazené jedničky, když přehrál Maďara Borsóse, na postup se však pořádně nadřel. Dařilo se i krajanům favorita turnaje, když dál jdou také Dominik Kellovský a v poslední době ve výborné formě hrající Pavel Nejedlý. Druhé kolo si pak na Slovensku zahraje i Dominik Starý, který z pozice lucky losera také vybojoval postup.

Václav Šafránek, nasazená jednička, se v prvním kole na postup pořádně nadřel. První set zápasu s Maďarem Gaborem Borsosem sice vyhrál 6:4, avšak v další sadě měl navrch Borsos, který dovedl zápas do rozhodujícího setu. Šafránek v něm dokázal soupeře dvakrát brejknout a nakonec po vítězství 6:4 postupuje do druhého kola! Postup si zajistil také Pavel Nejedlý, který potvrdil v zápase s Turkem Kirkinem roli favorita a zvítězil dvakrát 6:2.

Do druhého kola se dostal také Dominik Starý, který postoupil do hlavní soutěže jako lucky loser. Český tenista však nabídnutou šanci chytil "za pačesy" a po vítězství nad Polákem Jedruszczakem si zahraje ve druhém kole! Dominik Kellovský se střetl v ryze českém souboji s Davidem Poljakem a slovenští fanoušci viděli urputnou bitvu, ve kterém měl nakonec navrch právě Kellovský, pátý nasazený, který zvítězil 6:4, 7:6 (6).

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (1) - Gabor Borsós (HUN) 6:4, 1:6, 6:4
DOMINIK STARÝ (LL) - Mikolaj Jedruszcak (POL) 6:4, 6:7 (2), 6:1
FILIP DOLEŽEL (Q) - Julian Onker (GER) 2:6, 1:6
DAVID POLJAK - DOMINIK KELLOVSKÝ (5) 4:6, 6:7 (6)
David Pichler (AUT) (8) - Lukáš Klein (SVK) (Q) 6:1, 4:6, 6:3
Ergi Kirkin (TUR) (WC) - PAVEL NEJEDLÝ 2:6, 2:6
Martin Beran (CAN) - Filipp Kekerčeni (UKR) 6:4, 6:7 (3), 6:2
Tommasso Lago (ITA) - Isa Mammetgulyjev (TKM) - 6:2, 6:1

Kosec, Semjan (oba SVK) - Jacq, Kekerčeni (FRA/UKR)  5:7, 6:7 (7)
Šproch, Vajda (oba SVK) - Chabibulin, Mammetguljev (KAZ/TKM) 3:6, 6:3, 5:10
Juras, Selecký (oba SVK) - Maruščák (SVK), NEJEDLÝ  3:6, 4:6
Stubniak, Žáček (oba SVK) - Kirkin, Klein (TUR/SVK)  2:6, 0:6

15.8. Future Bratislava: Do hlavní soutěže postupuje Hájek a Doležel, hlavní soutěž rozlosována
14.8  Future Bratislava: Nabitou kvalifikací jde dál Hájek, Doležel, Starý a Janko