21. 2. 2019
Video ATP

Další pochybení Lahyaniho. Sudí připravil Munara o vítězný míč

Přibližně půl roku po motivační řeči pro Nicka Kyrgiose zkušený tenisový rozhodčí Mohamed Lahyani opět pochybil. Na antukovém podniku v Riu chybně zasáhl do výměny a v kritickém momentu duelu Jaumeho Munara a Camerona Norrieho připravil prvního zmíněného o vítězný míč.

Turnaj kategorie ATP 500 v brazilském Riu je letos specifický tím, že sedm z osmi nasazených hráčů – včetně antukových princů Dominica Thiema, Diega Schwartzmana a Fabia Fogniniho – vypadlo už v prvním kole.

To ale není jediný neobvyklý moment z nejprestižnějšího tenisového turnaje na území Brazílie. V osmifinále tam na sebe narazili Jaume Munar a Cameron Norrie. Smutným hrdinou kontroverzní situace z rozhodujícího tiebreaku byl jednadvacetiletý Munar.

Španělský tenista odehrál za stavu 2:3 ve velmi obtížné pozici dlouhý bekhend Brita tak přesně, že by se patrně jednalo o vítězný úder. A pokud ne, získal by ve výměně výraznou výhodu.

Předchozí úder Norrieho, který dopadl nejspíše na základní čáru, však švédský rozhodčí Mohamed Lahyani zahlásil opožděně jako aut. Do fiftýnu vstoupil přibližně v momentu, kdy se Norrie snažil dostihnout Munarův přesný bekhend do rohu.

Už při ohlášení autu začal Munar protestovat. Patrně tušil, že se výměna, kterou měl téměř vyhranou, bude opakovat. Lahyani zkontrolovat dopad míčku a skutečně nařídil opakování fiftýnu.

Španělský tenista, který loni ovládl challenger v Prostějově, neudržel nervy na uzdě a zahodil raketu. Švédský sudí se ho marně snažil uklidňovat.

O to více překvapil další průběh utkání. Munar se po nešťastném incidentu dokázal soustředit natolik, že získal pět z následujících šesti míčů a nakonec dokráčel za bezmála tři a půl hodiny k výhře 7:6(6), 5:7 a 7:6(4).

Zatímco stále se lepšící Munar, který letos postoupil už počtvrté do čtvrtfinále ATP turnaje, na epizodu nejspíše brzy zapomene, v případě Lahyaniho to tak jisté není. Po jeho motivační řeči k Nicku Kyrgiosovi z loňského US Open se jedná o další prohřešek jinak zkušeného, respektovaného a u fanoušků oblíbeného arbitra.

Jaume Munar

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Pardubická juniorka: Bartoň a Valentová se stali šampiony letošního ročníku

Republikové mistrovství kategorie staršího dorostu vyvrcholilo v pátek finálovými zápasy dvouhry. Dívčí vítězkou republikového šampionátu kategorie staršího dorostu se stala…

Nejprve radost, zakrátko bolest. Monfilse připravilo o možnost obratu zranění

Nepříjemným zraněním skončil v Montréalu zápas mezi Gaelem Monfilsem a Jackem Draperem. Prvně jmenovaný si zkraje druhého setu v jedné z výměn nepříjemně zvrtl kotník a duel pro…

Šwiateková vyhořela v Torontu už na druhé soupeřce. Kdyby nefoukalo, vyhrála bych, řekla

Turnaj National Bank Open, jehož ženská část se letos koná v Torontu, přišel o svou největší favoritku. Světová jednička Iga Šwiateková vypadla na kanadské tisícovce nečekaně už v…

Denní menu, 11.8.2022: Plíšková vyzrála v Torontu i na světovou čtyřku, Muchová v Concordu skrečovala

Karolína Plíšková porazila na National Bank Open v Torontu ve třech setech světovou čtyřku Marii Sakkariovou z Řecka. Poslední česká zástupkyně na turnaji tak postoupila už do…

Užití kokainu mu zhatilo cestu do první stovky světa. Kolumbijský tenista byl suspendován na 14 měsíců

Měl nakročeno k tomu, aby se stal členem elitní světové stovky ve čtyřhře. Místo toho bude až do února 2023 bez tenisu. Kolumbijec Alejandro Gomez se provinil užitím kokainu a byl…

Otočil se k Rusku zády, nařkl jej politik. Medveděv se snaží protlouct skrz nenávist z obou stran

Pozice světové jedničky Daniila Medveděva není jednoduchá. Na jedné straně mu je mnohými vyčítáno, že jako ruský tenista by neměl vůbec na tenisových turnajích být. Na straně…

Další články