2019 1st Empire Women's Indoor: Hradecká v maratónské bitvě vydřela po pěti letech titul!

Lucie Hradecká se po téměř pěti letech dočkala singlového titulu! Po suverénních výkonech v předchozích kolech se Lucie Hradecká ve finále turnaje v Trnavě pořádně nadřela, když ve finále porazila domácí Kristínu Kučovou po setech 6:4, 3:6, 7:6(0).

Dlouhé utkání ještě více natáhla vynucená přestávka kvůli problémům s osvětlením. Kromě této drobnosti však bylo k vidění velmi kvalitní finále, ve kterém ve federálním derby, trvajícím téměř tři a půl hodiny, uspěla Hradecká.

První set přinesl několik dlouhých tahanic o podání obou hráček. Hradecká čelila hned čtyřem brejkbolům, ale všechny odvrátila. Sama si vypracovala sedm šancí na brejk a využila ten poslední v deváté hře. Po něm první sadu doservírovala a vyhrála 6:4.

Zatímco první set byl o držení servisu, ve druhém se s brejky roztrhl pytel. Kučová sice napřed neudržela vedení 2:0 a následně ztratila výhodu brejku i při vedení 4:2, ale koncovku domácí tenistka zvládla lépe. Hradecká po další ztrátě podání v osmé hře už nedokázala s výsledkem nic udělat a rozhodnout musel třetí set.

Rozhodující dějství přineslo pořádné drama. Hradecká se dokázala dostat do vedení 5:3, ale nepodařilo se jí doservírovat. Na kurtu panovalo i velké napětí, což se potvrdilo v desátém gemu, kdy Hradeckou rozhodilo vyrušení při druhém servisu, po němž zahrála dvojchybu.

Česká tenistka se ale zdravě naštvala, a i když musel jít třetí set do tiebreaku, v něm dominovala. Vyhrála ho 7:0.

Hradecká získala první titul od dubna 2014, kdy triumfovala na turnaji ITF v Chiassu

Finále dvouhry
LUCIE HRADECKÁ (456.) – Kristína Kučová (SVK, 275.) 6:4, 3:6, 7:6(0)

Turnaj v Trnavě den po dni:

9.2.
2019 1st Empire Women's Indoor: Nezastavitelná Hradecká! Češka neztratila set ani v semifinále proti krajance

8.2.
2019 1st Empire Women's Indoor: Hradecká řádí a je po čtyřech letech v semifinále. V tom ji čeká krajanka

7.2.
2019 1st Empire Women's Indoor: Úspěšný český den! Do čtvrtfinále postoupily čtyři naše tenistky

6.2.
2019 1st Empire Women's Indoor: Česká nasazená jednička nezaváhala, dál jde i Hradecká

5.2.
2019 1st Empire Women's Indoor: Kilnarová i Štefková zvítězily, Zarycká uspěla v českém derby