Denní menu, 31.1.2019: Martincové stahování nepomohlo, v Rusku našla přemožitelku

- Radek Štohl, Jan Havlovic

Tereza Martincová se v ruském Petrohradu do čtvrtfinále nepodívala. Čtyřiadvacetiletá tenistka padla se stejně starou Jekatěrinou Alexandrovovou, když jí k úspěchu nestačilo ani stáhnutí brejku v úvodním setu. Na podniku nižší kategorie ve Spojených státech amerických se představila Marie Bouzková, která však nepotvrdila roli favoritky a končí v osmifinále.

09:00

DETIUC ODVRÁTILA VYŘAZENÍ: Anastasia Detiuc je poprvé od konce uplynulého září ve čtvrtfinále dvouhry. Dvacetiletá tenistka na turnaji nižší kategorie v egyptském Šarm aš-Šajch nedopustila překvapení a zvrátila duel proti Emilie Gallagherové Lindhové, britskou tenistku porazila 1:6, 6:3, 6:4. Detiuc od druhé sady ztratila servis již pouze jednou, ve třetím setu za stavu 4:3 nepotvrdila brejk. O dvě hry později však již byla úspěšná. V pátek se Češka pokusí o první semifinále od poloviny března, kdy vyhrála v Heráklionu. – Anastasia Detiuc (489.) x Emilie Gallagherová Lindhová (GBR, -), 1:6, 6:3, 6:4

11:00

MARTINCOVÁ NEDOSÁHLA NA PÁTÉ ČTVRTFINÁLE WTA: Tereza Martincová si na páté čtvrtfinále WTA ve dvouhře musí počkat. Česká tenistka v Petrohradu nezvládla zápas hráček z kvalifikace, když prohrála s domácí Jekatěrinou Alexandrovovou (78.) 5:7, 2:6. Martincová začala utkání špatně a hned v první hře si přišla o podání. Situace se mohla opakovat o dva gemy později, v té chvíli však servis udržela. Za stavu 3:4 poté vzala soupeřce podání, o které si sama následně přišla za stavu 5:6. Ve druhém dějství si tenistky na úvod vyměnily servisy, Martincová ho ještě ztratila v pátém a sedmém gemu, naopak na returnu již Alexandrovovou nepřekvapila. Češka tak po čtyřech úspěšných zápasech našla přemožitelku. – Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 78.) x Tereza Martincová (181.), 7:5, 6:2

18:10

BOUZKOVÁ V AMERICE NEPOTVRDILA ROLI FAVORITKY: Marie Bouzková končí ve dvouhře na turnaji v americkém Midlandu již v osmifinále. Nasazená pětka prohrála ve čtvrtečním duelu s domácí tenistkou Kristie Ahnovou, které podlehla 3:6 a 2:6. Bouzkovou čeká ve čtvrtek ještě zápas čtvrtfinále čtyřhry po boku Švýcarky Teichmannové. – Kristie Ahnová (USA, 220.) – Marie Bouzková (126.) 6:3, 6:2

Pospíšil neotočil zápas s pátým nasazeným (6:7, 7:6, 1:6)
Jaroslav Pospíšil (-) v Šarm aš-Šajch vypadl v osmifinále dvouhry. Sedmatřicetiletý tenista ve druhém zápase nestačil na pátého nasazeného Francesco Fortiho (488.), se kterým prohrál 6:7(9), 7:6(1), 1:6. Pospíšil měl namále již ve druhém setu, kdy prohrával 2:5 a byl dva brejky pozadu, přesto sadu získal ve svůj prospěch. V závěrečném dějství ale dvakrát ztratil podání, na returnu byl neúspěšný.

St. Petersburg Ladies' Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 823 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 78.)[Q] – TEREZA MARTINCOVÁ (181.)[Q] 7:5, 6:2

Dow Tennis Classic (ženy, USA, 100 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Kristie Ahnová (USA, 220.) – MARIE BOUZKOVÁ (126.)[5] 6:3, 6:2

Jaskičová (SRB), Lu (CHN) – BOUZKOVÁ, Teichmannová (SUI) 0:6, 1:6

GD Tennis Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
BARBORA MIKLOVÁ (-) – Žibek Kulambajevová (KAZ, -) – odloženo na 1.2.

Soho Square Egypt W15, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
ANASTASIA DETIUC (489.)[1] – Emilie Gallagherová Lindhová (GBR, -) 1:6, 6:3, 6:4
IVANA ŠEBESTOVÁ (-)[Q] – Barbora Matusova (SVK, -) 2:6, 7:5, 1:6

Dražičová (CRO), Helgová (NOR) – Lindhová (GBR), PULCHARTOVÁ 6:0, 6:3
DETIUC, Orpanaová (FIN) – Klaffnerová (AUT), Vedderová (NED) 6:3, 7:5

M15 Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAROSLAV POSPÍŠIL (-) – Francesco Forti (ITA, 488.)[5] 6:7(9), 7:6(1), 1:6

HÁJEK, POLJAK – KOPŘIVA, POSPÍŠIL 6:2, 2:6, 13:11