Denní menu, 23.1.2019: Plíšková otočila bitvu se Serenou, Strýcová s Vondroušovou končí

- Filip Lefenda, Marek Bartošík

Karolína Plíšková otočila na Australian Open téměř prohraný duel s Američankou Serenou Williamsovou, s níž prohrávala ve třetím setu už 1:5. Poté se však Češka blýskla šesti vyhranými gemy v řadě a zajistila si nevídaným způsobem grandslamové semifinále. V deblu bojovaly o postup do finále Barbora Strýcová s Markétou Vondroušovou, i přes dobře rozehraný zápas ale nakonec končí. V mixu postupuje Barbora Krejčíková. Na challengeru v Rennes dohrál Zdeněk Kolář, naopak postupuje Lukáš Rosol.

11:15

STRÝCOVÁ S VONDROUŠOVOU FINÁLE NEVYBOJOVALY: Barbora Strýcová s Markétou Vondroušovou na grandslamové finále nedosáhly. Češky, jež spolu v Melbourne startují v páru vůbec poprvé, rozehrály duel proti Australance Stosurové a Šuaj Čang z Číny výborně, když vedly v úvodním setu už 5:1, poté ale prohrály šest her v řadě, během nichž neproměnily v osmém gemu hned čtyři setboly, a úvodní dějství tak ztratily.

Ve druhém setu prohrávaly Strýcová s Vondroušovou 1:3, poté ale přeci jen zabraly a výsledkem 6:4 si vynutily rozhodující dějství. Také v tom dokázaly Češky dvakrát zlikvidovat manko brejku, za stavu 5:6 už ale třetí možnost nedostaly. Do finále tak po výhře 7:5, 4:6 a 7:5 postoupily Stosurová s Čang, které si o titul zahrají s nasazenými dvojkami Maďarkou Babosovou a Francouzkou Mladenovicovou. – Stosurová (AUS), Š. Čang (CHN) x Strýcová, Vondroušová 7:5, 4:6, 7:5

03:00

PLÍŠKOVÁ OTOČILA TÉMĚŘ PROHRANÝ ZÁPAS S WILLIAMSOVOU A JE V SEMIFINÁLE: Karolíně Plíškové se podařilo něco neskutečného! Se Serenou Williamsovou prohrávala ve třetím setu už 1:5 a Williamsová šla podávat. Následně měla Američanka dokonce mečbol. Česká tenistka se ale nebývale vzchopila, získala šest gemů v řadě a po těžko uvěřitelné koncovce postupuje skrze čtyři odvrácené mečboly do semifinále Australian Open!

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. Rozhovor s Karolínou Plíškovou si můžete přečíst zde. – Serena Williamsová (USA, 16.) x Karolína Plíšková (8.) 4:6, 6:4, 5:7

19:50

KOLÁŘ VYPADL, ROSOL OTOČIL: Druhé kolo znamená konečnou pro Zdeňka Koláře (219.) na challengeru ve francouzském Rennes. Dvaadvacetiletý český tenista podlehl domácí turnajové čtrnáctce Antoinemu Hoangovi (147.) za hodinu a 28 minut hry 3:6 a 4:6. O osudu obou setů rozhodl jediný brejk. Koláře můžou mrzet čtyři nevyužité brejkboly z první sady. Turnajová třináctka Lukáš Rosol (143.) přehrál na stejném turnaji domácího Gregoireho Barrereho (159.) 3:6, 7:6(5) a 6:3. Duel trval hodinu a 44 minut. Český tenista ve třetím setu otočil stav 1:3. O čtvrtfinále si zahraje proti vítězi duelu Paire vs. Ward.