Australian Open: Karolína Plíšková se na postup nadřela, sestra Kristýna končí. V deblu poloviční úspěch

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Ve čtvrtek se v Melbourne znovu pustila do akce dvojčata Plíškovy. Karolína Plíšková sice s Američankou Brengleovou ztratila první set, ale nakonec potvrdila roli favoritky a postoupila do třetího kola. Její sestra Kristýna s favorizovanou Číňankou Šuaj Čang neuspěla. Ve čtyřhře postupem příjemně překvapily Barbora Strýcová s Markétou Vondroušovou, naopak Roman Jebavý končí.

Karolína Plíšková ztratila první set, pak soupeřku přejela a je ve 3. kole (4:6, 6:1, 6:0)
Karolína Plíšková (8.) na Australian Open popáté za sebou postoupila do třetího kola turnaje. I když s Američankou Madison Brengleovou (88.) se trápila víc, než se čekalo. Outsiderka zápasu si totiž vzala první set poměrem 6:4, když Plíšková dvakrát ztratila servis a vyrobila třináct nevynucených chyb.

Pak se ale česká tenistka vzpamatovala a do konce zápasu už soupeřce darovala pouhý jeden gem. Po zlepšeném výkonu a výsledku 4:6, 6:1 a 6:0 postupuje Plíšková dál. „Na začátku zápasu jsem byla málo soustředěná, udělala jsem spoustu zbytečných chyb a soupeřka navíc zahrála dobře,“ popsala Plíšková komplikace v prvním setu. „Pak už jsem se ale zlepšila, tenhle zápas měl nakonec všechno včetně celkem slušného tenisu z mé strany,“ dodala.

PROHRÁT? TO BYCH BYLA KRÁVA – KOMPLETNÍ ROZHOVOR S KAROLÍNOU PLÍŠKOVOU PO ZÁPASE

Ve třetím kole se Plíšková utká s Italkou Camilou Giorgiovou (28.), se kterou má Češka pozitivní vzájemnou bilanci 4:1.

Kristýna Plíšková obrat nezvládla a končí ve 2. kole (3:6, 5:7)
Ani s podporou sestry Karolíny přímo na tribuně nedokázala Kristýna Plíšková (101.) na Australian Open postoupit přes favorizovanou Číňanku Šuaj Čang (29.), které podlehla ve dvou setech 3:6 a 5:7.

Plíšková přitom byla ve druhém setu blízko zvratu, když se dostala do vedení 4:2, jenže následně nedokázala dějství doservírovat, naopak dvakrát o své podání přišla a v Melbourne tak skončila ve druhém kole.

„Hodně jsem se trápila se servisem, za což může nová raketa. Jednou podávám výborný gem, potom dělám dvojchyby... Soupeřka navíc hrála super a nedala mi skoro míč zadarmo. Tenhle zápas je zklamání, protože ve třetím setu nikdy nevíte, co se stane. Po té pauze už jsem byla lepší, o to víc mrzí, že jsem to nedotáhla. Ale s výkonem, jaký zatím letos předvádím, se cítím lépe, takže věřím, že je to na dobré cestě,“ zhodnotila česká tenistka utkání pro Tenisový svět.

Strýcová s Vondroušovou vyřadily favoritky turnaje (6:2, 3:6, 6:3)
České duo Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová rázně zahnalo zklamání z nepovedeného vystoupení v singlu. Proti třetímu nasazenému páru Dabrowská, Sü nebyly naše hráčky rozhodně favoritkami. Jenže Češky hrály od začátku nebojácně, vyhrály první sadu 6:2. V té druhé nestačily a ztratily ji 3:6, jenže rozhodující set už zase patřil Strýcové s Vondroušovou. Po výsledku 6:2, 3:6 a 6:3 postupuje české duo do druhého kola.

„S Maky se mi hraje moc dobře. Máme na kurtu pohodu. A myslím si, že na to, že jsme spolu hrály poprvé, jsem odehrály skvělý zápas. Já hlavně doufám, že se nám podaří na tenhle výkon navázat,” řekla po zápase Barbora Strýcová. Podobně to viděla i Vondroušová: „Zápas jsem si fakt užila a hlavně jsme vyhrály. Doufám, že v turnaji s Bárou vydržíme co nejdéle. Austrálii a zdejší počasí mám moc ráda a do studené české zimy určitě nepospíchám.”

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Jebavý po vyrovnaném zápase končí na Australian Open v 1. kole (4:6, 6:7)
Nejlepší český deblista Roman Jebavý (52.) ani letos nedokázal na druhý pokus přejít přes první kolo Australian Open. S parťákem Andresem Moltenim z Argentiny ale měli velké sousto – třetí nasazený pár Jamie Murray, Bruno Soares. Česko-argentinský pár ale odehrál dobrý zápas, první set sice ztratil poměrem 4:6, v tom druhém ale měli Jebavý s Moltenim několik setbolů. Nakonec však sadu ztratili 11:13 v tiebreaku a s turnajem se loučí.

Další zápasy

Halepová měla s Keninovou namále
Simona Halepová (1.) postoupila na Australian Open do třetího kola, v souboji s Američankou Sofií Keninovou (37.) však měla světová jednička namále. Po vyhrané první sadě ztratila Rumunka druhou skrze zkrácenou hru. Ve třetím setu pak prohrávala Halepová 2:4, Keninová ale duel nedopodávala, když od tohoto stavu ztratila čtyři gemy v řadě. Halepová se tak může po vydřeném triumfu 6:3, 6:7(5) a 6:4 těšit na souboj s Venus Williamsovou (36.).

Thiem vypadl už ve 2. kole
Dominic Thiem (8.) si na Australian Open třetí osmifinále v řadě nezahraje. Rakouská světová osmička podlehla již ve druhém kole domácímu mladíkovi Alexeji Popyrinovi. S devatenáctiletým Australanem prohrál Thiem první dva sety 5:7 a 4:6, v tom třetím pak po brejku na 0:2 duel vzdal.

Serena nedala Bouchardové šanci
Sedmatřicetiletá Serena Williamsová (16.) prolétla na Australian Open do 3. kola, když smetla za hodinu a 11 minut Kanaďanku Eugenii Bouchardovou (79.) dvakrát 6:2. O osmifinále si sedminásobná turnajová šampionka zahraje s o devatenáct let mladší Ukrajinou Dajanou Jastremskou (57.), jež dnes přetlačila ve třech sadách Španělku Suarezovou Navarrovou (23.).

Muguruzaová udolala Kontaovou ve čtvrt na čtyři
Když night session, tak nigh session. Španělka Garbine Muguruzaová (18.) a Britka Johanna Kontaová (38.) nastoupily k utkání druhého kola na Australian Open až půl hodiny po půlnoci a na kurtu nakonec zápolily do čtvrt na čtyři místního času. Jejich vzájemný duel vyhrála Španělka 6:4, 6:7(3), 7:5.

Rod Laver Arena (01:00)
Viktoria Kužmová (SVK) – Elina Svitolinová (UKR) 4:6, 1:6
Stan Wawrinka (SUI) – Milos Raonic (CAN) 7:6(4), 6:7(6), 6:7(11), 6:7(5)
Simona Halepová (ROU) – Sofia Keninová (USA) 6:3, 6:7(5), 6:4
Noční session (09:00)
Eugenia Bouchardová (CAN) – Serena Williamsová (USA) 2:6, 2:6
Novak Djokovič (SRB) – Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 6:3, 7:5, 6:4

Margaret Court Arena (01:00)
Ivo Karlovič (CRO) – Kei Nišikori (JPN)  3:6, 6:7(6), 7:5, 7:5, 6:7(7:10)

Elise Mertensová (BEL) – Margarita Gasparjanová (RUS) 6:1, 7:5
Fabio Fognini (ITA) – Leonardo Mayer (ARG) 7:6(3), 6:3, 7:6(5)

Birrellová, Honová (AUS) – Dartová (GBR), Kontaveitová (EST) 4:6, 6:2, 4:6
Albot (MDA), Jaziri (TUN) – McLachlan (JPN), Struff (GER) 6:2, 3:6, 7:6(9)

Kurt 7 (01:00)
J. Murray (GBR), Soares (BRA) – JEBAVÝ, Molteni (ARG) 6:4, 7:6(11)

Parmentierová (FRA), Sakkariová (GRE) – Jiang, Wang (CHN) 3:6, 4:6
Mertensová (BEL), Sabalenková (BLR) – Matteková-Sandsová (USA), Schuursová (NED) 6:2, 3:6, 6:3

Kurt 12 (01:00)
Sharmaová, Wallaceová (AUS) – Bradyová, Riskeová (USA) 6:4, 3:6, 2:6
H. Čchan, L. Čchan (TPE) – Perezová, Rodionová (AUS) 6:3, 7:5
Beguová, Buzarnescuová (ROU) – Cabrerová, Fourlisová (AUS) 7:5, 3:6, 6:4
Flipkensová (BEL), Larssonová (SWE) – Bacsinszká (SUI), Zvonarevová (RUS) 6:4, 6:3

Kurt 13 (01:00)
Kumkhumová (THA), Rodinová (RUS) – Baiová, Hivesová (AUS) 6:2, 3:6, 4:6
Ivan Ivaška (BLR) – Pablo Carreno Busta (ESP) 2:6, 3:6, 6:7(7)

Sock, Withrow (USA) – Cabal, Farah (COL) 6:7(6), 6:3, 6:4
Olaruová (ROU), Voskobojevová (KAZ) – Babosová (HUN), Mladenovicová (FRA) 0:6, 3:6
Jakupovičová (SLO), Chromačevová (RUS) – Dijasová, Putincevová (KAZ) 3:6, 4:6
Oswald (AUT), Puetz (GER) – Cuevas (URU), Verdasco (ESP) 3:6, 4:6

Kurt 20 (01:00)
Cirsteaová (ROU), Ostapenková (LAT) – Tuan (CHN), Lapková (BLR) 6:2, 6:7(3), 7:6(10:7)
Timea Bacsinszká (SUI) – Natalja Vichljancevová (RUS) 6:2, 7:5
Jevgenij Donskoj (RUS) – Filip Krajinovič (SRB) 4:6, 6:7(8), 6:7(2)

Kurt 22 (01:00)
Guarachiová (CHI), Van Uytvancková (BEL) – Sasnovičová (BLR), Townsendová (USA) 6:7(3), 2:6
Kuděrmetovová (RUS), Santamariaová (USA) – Bencicová (SUI), Vekičová (CRO) 6:3, 6:1
Pavljučenkovová (RUS), Sevastovová (LAT) – Han (CHN), Juraková (CRO) 7:6(4), 3:6, 4:6