Neride Indoor Open 2018: Konečný urval postup přes nasazenou jedničku, Duda uspěl v bitvě

České tenisty čekal v pátek v Praze pořádně perný den. Ve čtvrtfinále hned tři domácí hráči museli nastoupit proti výrazným favoritům a zatímco Ondřej Krstev svůj souboj nezvládl, Michal Konečný s Filipem Dudou prokázali velkou bojovnost a silné soupeře udolali. Prvními finalisty turnaje čtyřhry se stala česká dvojice Daniel Pátý, Ondřej Štyler.

Konečný urval postup přes nasazenou jedničku
Turnaj v Praze dospěl do svého čtvrtfinálového kola a k soubojům o postup mezi nejlepší čtyřku. V té nebude chybět osmý nasazený Michal Konečný, který přehrál za 99 minut hry turnajovou jedničku Petera Hellera z Německa, jehož porazil 7:6(6), 6:2. Český tenista za celý zápas neztratil ani jednou servis.

Duda v tříhodinové bitvě udolal favorita
Celé tři hodiny trval zápas mezi Filipem Dudou a favorizovaným Němcem Peterem Torebkem. Český tenista v souboji s třetím nasazeným prohrál těsně první set v tiebreaku a ve druhém čelil vyřazení. Dokázal ale zmobilizovat síly a otočit nejen druhé dějství, ale i celý zápas, který nakonec vyhrál 6:7(5), 7:6(8), 6:4.

Krstev končí na raketě favorizovaného Španěla
Divoká karta Ondřej Krstev na Neride Indoor Open končí. Českému tenistovi se nepodařilo ve čtvrtfinále vyzrát na nasazenou dvojku Andrese Artuneda Martinavarra ze Španělska, se kterým prohrál dvakrát 3:6.

Staněk udělil dva kanáry
Poslední zápas ve čtvrtfinále dvouhry v Praze přinesl ryze český duel. Na divokou kartu startující Jiří Jeníček ovšem příliš odporu předvést nedokázal a v souboji s Robinem Staňkem prohrál za pouhých 53 minut 0:6, 0:6.

Peter Torebko (GER, 374.) – FILIP DUDA (820.) 7:6(5), 6:7(8), 4:6
Peter Heller (GER, 273.) – MICHAL KONEČNÝ (612.) 6:7(6), 2:6
ONDŘEJ KRSTEV (928.) – Andres Artunedo Martinavarro (ESP, 350.) 3:6, 3:6
ROBIN STANĚK (868.) – JIŘÍ JENÍČEK (1843.) 6:0, 6:0

Added (FRA), Artunedo Martinavarro (ESP) – Bertola (SUI), Stevenson (CAN) 6:3, 6:3
BARNAT, SVRČINA – Heller, Strombachs (GER) 6:3, 3:6, 2:10
Frunza, Grigoriu (ROU) – GENGEL, KONEČNÝ 2:6, 1:6
KRSTEV, Torebko (GER) – PÁTÝ, ŠTYLER 2:6, 4:6

Heller, Strombachs (oba GER) – PÁTÝ, ŠTYLER 3:6, 4:6