Milovice Indoor Open: Nasazená jednička těžký duel zvládla. Patnáctiletá Češka na úspěch nenavázala

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Ve čtvrtek v Milovicích pokračuje další hrací den ženského halového turnaje. Na překvapení ze středy se snažila navázat patnáctiletá Darja Viďmanová, která po výhře nad nasazenou dvojkou Magdalénou Pantůčkovou prohrála s osmnáctiletým talentem z Lotyšska Danielou Vismanovou. První nasazená Miriam Kolodziejová čelila Petře Krejsové, s bývalou tenistkou třetí stovky vyhrála ve třech sadách.

Kolodziejová si poradila s Krejsovou
Miriam Kolodziejová ustála nelehké osmifinále dvouhry proti Petře Krejsové. První nasazená si s krajankou poradila po sadách 6:1, 2:6, 6:1. Kolodziejová si v zápase udržela šestkrát servis, její soupeřka pouze třikrát.

Viďmanová se dalšího překvapení nedočkala
Darja Viďmanová druhý šokující výsledek v Milovicích neuhraje. Po skalpu druhé nasazené Magdalény Pantůčkové v osmifinále padla s Danielou Vismaneovou z Lotyšska 3:6, 2:6. Češka pětkrát v duelu ztratila servis, jednou protihráčku brejkla na 2:3 ve druhé sadě, hned poté však své podání neudržela.

Jarošová po maratonu utrpěla debakl
Adéla Jarošová nezvládla čtvrteční osmifinále dvouhry. Čtyřiadvacetiletá tenistka, která svůj tří a čtvrt hodinový zápas prvního kola dohrála ve středu po osmé hodině večer, nestačila na šestou nasazenou Laru Saldenovou dvakrát 1:6. Jarošová běhe utkání nevyužila dva brejkboly, soupeřka naopak zužitkovala pět ze sedmi. Češka ke všemu po prvním servise vyhrála jen 44% fiftýnů.

Hindová si vyšlápla na Markovou, odvrátila tři mečboly
Denisa Hindová potřetí v kariéře postoupila do čtvrtfinále dvouhry. Šestnáctiletá tenistka, která své předchozí dvě účasti uhrála na podnicích v zahraničí, ve čtvrtek porazila sedmou nasazenou Johanu Markovou po sadách 1:6, 6:3, 7:6(7). Hindová v duelu odvrátila tři mečboly soupeřky, hned dva musela zažehnat v tiebreaku třetího setu.

Miklová schytala kanára a končí v osmifinále
Barbora Miklová si ve čtvrtfinále dvouhry v Milovicích nezahraje. Česká hráčka v osmifinále prohrála s pátou nasazenou Darjou Kružkovovou 0:6, 6:2, 2:6. Miklová po zisku druhého setu hned na úvod třetí sady ztratila servis, což se ještě opakovalo v sedmé hře.

Břečková duel s favoritkou neotočila
Nikola Břečková se s dvouhrou rozloučila v osmifinále. Úspěšná tenistka z kvalifikace ve druhém zápase v hlavní soutěži nestačila na osmou nasazenou Nefisu Berberovičovou, se kterou prohrála 4:6, 6:3, 3:6.

Vlkovská potřetí v sezóně postoupila do čtvrtfinále
Veronika Vlkovská nebude chybět ve čtvrtfinále singlu. Česká tenistka z kvalifikace ve čtvrtek za hodinu a čtrnáct minut smetla Arlindu Rushitovou 6:2, 6:1, když v utkání jednou ztratila servis. Vlkovská se tak potřetí v roce ukáže mezi nejlepší osmičkou dvouhry, do semifinále neprošla ani jednou.

DENISA HINDOVÁ (977.) [Q] – JOHANA MARKOVÁ (554.) [7] 1:6, 6:3, 7:6(7)
Lara Saldenová (BEL, 540.) [6] – ADÉLA JAROŠOVÁ (-)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (263.) [1] – PETRA KREJSOVÁ (812.) 6:1, 2:6, 6:1
NIKOLA BŘEČKOVÁ (1232.) [Q] – Nefisa Berberovičová (BIH, 588.) [8] 4:6, 6:3, 3:6
Darja Kružkovová (RUS, 539.) [5] – BARBORA MIKLOVÁ (830.) 6:0, 2:6, 6:2
Daniela Vismaneová (LAT, 601.) – DARJA VIĎMANOVÁ (-) [WC] 6:3, 6:2
14:30 Timea Jarušková (SVK, 765.) – Natalie Prösová (GER, 1114.) [Q]
VERONIKA VLKOVSKÁ (1139.) [Q] – Arlinda Rushitová (SUI, 790.) 6:2, 6:1

KREJSOVÁ, PETRUŽELOVÁ – RICHTEROVÁ, ŠAFÁŘOVÁ Z. 6:3, 6:3
JAROŠOVÁ, SVOBODOVÁ [WC] – HINDOVÁ, PŘÁDOVÁ 6:7(5), 2:6
KLADIVOVÁ, KŘTĚNOVÁ – KOLODZIEJOVÁ, VLČKOVÁ 2:6, 4:6
HRABALOVÁ, TOMANOVÁ – Berberovičová (BIH), Vismaneová (LAT) 6:4, 6:4