Neride Indoor Open 2018: Supertalent Svrčina zažil famózní začátek. Německý favorit však zabral

Čtvrteční den v Praze, kde se hraje Futures v TK Neridé, nabídne řadu zajímavých duelů. Druhý zápas na okruhu mezi dospělými se snažil vyhrát Dalibor Svrčina. Šestnáctiletý talent proti třetímu nasazenému Peteru Toberkovi vedl 4:0 v prvním setu, zápas však nakonec prohrál. O postup se pokusilo dalších pět Čechů ve dvouhře. Rovněž začíná turnaj ve čtyřhře.

Svrčina skvělý začátek v postup neproměnil
Teprve šestnáctiletý Dalibor Svrčina se neúspěšně pokoušel o postup do čtvrtfinále dvouhry. Velký talent českého tenisu proti třetímu nasazenému Peteru Torebkovi zažil výborný začátek, když v úvodní sadě měl vedení 4:0. Ačkoliv poté prohrál šest her v řadě, ve druhém setu ještě vedl 2:0. Následně ale znovu prohrál pět gemů za sebou, po kterých se již na obrat nezmohl.

Staněk postupuje po odstoupení šestého nasazeného
Robin Staněk je ve čtvrtfinále dvouhry. Český tenista se v osmifinále potkal s šestým nasazeným Nicolae Frunzou, proti šestému nasazenému vedl 5:1 v prvním setu, když jeho soupeř rozhodl duel předčasně ukončit.

Duda si překvapivě poradil s Vrbenským
První český duel čtvrtečního dne lépe vyšel Filipu Dudovi. Dvacetiletý tenista porazil o dva roky mladšího Michaela Vrbenského 7:5, 6:1. Duda se prvního brejku v zápase dočkal v šestém gemu, soupeř ale na poslední možnou chvíli zabral. I přesto po úspěšné dvanácté hře na returnu šel první set na konto Dudy. Ve druhém dějství se zkušenější tenista dočkal rychlého vedení 4:0, které již nepustil.

Krstev porazil favorizovaného hráče z Francie
Ondřej Krstev se na třetí akci po sobě ukáže minimálně ve čtvrtfinále dvouhry. Český hráč ve čtvrtek překvapil o téměř tři sta míst výše postaveného Dana Addeda dvakrát 6:4, když jediný servis v zápase neudržel již při náskoku dvou brejků ve druhém setu.

Peter Torebko (GER, 374.) [3] – DALIBOR SVRČINA (-) [WC] 6:4, 6:3
Remy Bertola (SUI, 1074.) [Q]  – Andres Artunedo Martinavarro (ESP, 350.) [2] 3:6, 4:6

PÁTÝ, ŠTYLER – DUDA, VRBENSKÝ [3] 7:5, 6:7(4), 10:8
Added (FRA), Artunedo Martinavarro (ESP) [1] – Abrudan, Mircea (oba ROU) 6:1, 6:2
KRSTEV, Torebko (GER) – Mirdzhailev (KGZ), ZAPSKÝ 6:4, 6:1
PAROULEK, STANĚK – GENGEL, KONEČNÝ 5:7, 3:6