Denní menu, 20.11.2018: Kolář končí v prvním kole, Kellovský neuspěl v Columbusu

Zdeněk Kolář končí na challengeru v italské Adrii hned v prvním kole, když nestačil ve dvou setech na Běloruse Ignatika. O místo v hlavní soutěži v Říčanech usilovalo hned šest českých tenistů, avšak uspěli pouze dva – Tomáš Macháč a Filip Duda. V Egyptě schytala šestnáctiletá Ludmila Kareisová těžký debakl, když neuhrála jediný gem. Dominik Kellovský nezvládl úvodní duel dvouhry na turnaji v Columbusu, kde mu v cestě stál Nizozemec Gijs Brouwer.

10:00

MACHÁČ S DUDOU JSOU V HLAVNÍ SOUTĚŽI: Halový turnaj ITF v Říčanech má na programu v úterý závěrečné kolo kvalifikace. Místo v hlavní soutěži má již zajištěné osmnáctiletý Tomáš Macháč. Vítěz turnaje v Opavě a Milovicích si hladce poradil s krajanem Michalem Fraňkem. Ve finále kvalifikace uspěl také Filip Duda, který si postup vybojoval v třísetové bitvě. Zbylá čtveřice českých tenistů se do hlavní soutěže bohužel nepodívá.

12:55

KOLÁŘ NA IGNATIKA NEVYZRÁL: Zdeněk Kolář se loučí s challengerem v italské Adrii již v prvním kole. Dvaadvacetiletý tenista nestačil v úterním duelu prvního kola na Běloruse Uladzimira Ignatika, kterému podlehl za hodinu a půl hry po setech 6:7(4) a 3:6. Kolář prohrál již potřetí v řadě, naopak běloruskému tenistovi se podařilo ukončit sérii pěti porážek v řadě. – Zdeněk Kolář (229.) x Uladzimir Ignatik (BLR, 217.) 6:7(3), 3:6

21:00

KELLOVSKÝ VOCELA NEPOMSTIL: Dominik Kellovský v úterý naskočil do turnaje v americkém Columbusu. Dvaadvacetiletý český tenista chtěl zaskočit favorizovaného Nizozemce Gijse Brouwera, nedávného vítěze turnaje v Normanu, kde porazil ve finále Matěje Vocela. Kellovský však svého krajana nepomstil - padl ve dvou setech, které dvaadvacetiletý protivník vyhrál 6:3 a 7:6(5). – Dominik Kellovský (908.) x Gijs Brouwer (NED, 423.) 3:6, 6:7(5)

Adria Castel Del Monte Challenger (muži, ITA, 43 000 EUR, hala – koberec)
ZDENĚK KOLÁŘ (229.) – Uladzimir Ignatik (BLR, 217.) 6:7(4), 3:6

Columbus Future (muži, USA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
DOMINIK KELLOVSKÝ (912.) – Gijs Brouwer (NED, 423.) [4] 3:6, 6:7(5)