Krásný pocit. Nechala jsem na kurtu vše, hodnotí Šafářová úvodní výhru v Riu

- Daniiel Kubelka, Michal Slavík, foto Pavel Lebeda

Úvodní zápas Lucie Šafářové na olympijském turnaji nezačal pro českou tenistku úplně nejlépe. Po prohrané první sadě ale ve zbytku utkání rodačka z Brna již dominovala a mohla tak oslavit postup do druhého kola v Riu.

(Původní zpravodajství z Rio de Janeira přímo pro Tenisový svět)

Jaké to je vyhrát zápas na olympiádě?

Je to krásné. Říkala jsem si, že tady musím nechat všechno. Jsem ráda, že jsem v dalším kole.

Jak jste viděla vaše první utkání na turnaji?

Měla jsem výhodu brejku v prvním setu. Za stavu 4:3 jsem si ale hloupě prohrála servis a pak jsem hrála proti větru a první set mi utekl.
Snažila jsem se ale zkoncentrovat a dobře jsme začala druhý set. Rychle jsem se dostala do vedení, získala jsem brejk a poté už se to začalo vyvíjet tím
správným směrem.

Byla jste spokojená se svojí hrou?

Abych pravdu řekla, tak na kurtu se cítím v pohodě. Dobře jsme s Robem potrénovali posledních pár dní. Věřím, že kromě herní pohody přijdou i vítězství.

Myslíte, že se soupeřka postupem času v tom horku uvařila?

Myslím, že jsme se tam vařily obě dvě (smích). Dnes bylo strašné horko, do toho jsem se ještě ráno probudila se žaludečními problémy. To jsem si říkala,
že je tady všechno proti mně. Naštěstí se to ale uklidnilo a dopadlo to dobře.

Vaše zdravotní problémy přišly už v noci?

Ano, začalo to už v noci. Doufám ale, že to bude jen taková čtyřiadvacetihodinová záležitost. Asi jsem na to trochu citlivá, ale nevím, co už mám
udělat víc. Už jím jen brambory a kuře, tak už nevím, co budu jíst (smích).

Mohlo to být třeba nervozitou ze zápasu?

Ne, tímhle to nebylo. Tohle bylo o dost horší (smích).

Co byste řekla ke sběračům? Byli znovu hodně nejistí...

Je to poměrně neorganizované. Ono to ale není jednoduché se zkoordinovat na tak velký turnaj. Samozřejmě, mělo by to být připravené, ale člověk musí
být trochu tolerantní. Ale je to začátek, tak to snad bude brzy v pořádku.

Hrála jste na zadním, trochu zastrčeném dvorci. Byla to výhoda, že ten kurt je trochu odtažený od všeho?

Musím říct, že všechny zdejší kurty jsou celkem prostorné. Atmosféra tam byla výborná, viděla jsem mnoho českých fanoušků a sportovců. Udělali výbornou
atmosféru.

Pomáhalo vám, že se na vás přišli podívat i ostatní čeští sportovci?

Je to skvělé, že tu byli. Dnes jsem se na kurtu trochu trápila a oni mě vyburcovali k tomu, abych ze sebe dostala všechno.

Už víte, s kým budete hrát ve druhém kole?

Zrovna tady jsem zjistila, na koho půjdu (vítězka zápasu mezi Venus Williamsovou a Kirsten Flipkensovou - pozn. redakce). Já se jinak dopředu nikdy nedívám.
S Venus Williamsovou už jsem hrála před delší dobou, ale naposledy jsem jí porazila. Poslední dobou ale znovu hraje výborně, je zpátky v elitní desítce. Určitě by to byla těžká soupeřka. Flipkensová je spíše obranářka, často mění rytmus hry. Uvidíme.

Pokud by došlo na souboj s Venus Williamsovou, tak s ní budete hrát v Riu hned dvakrát...

No, měla bych takový Williams program (smích).

Je lepší hrát proti Venus nejprve v singlu nebo naopak?

Zítra budeme hrát debla, tak uvidíme. Nejlepší je, začít dobře ve čtyřhře a pak to dorazit ve dvouhře (smích).