Denní menu, 4.11.2018: Štefková na titul nedosáhla, Voráčová je v hlavní soutěži

Barbora Štefková se již popáté v této sezoně probojovala do finále ve čtyřhře, avšak v indické Bombaji neuspěla. V singlu naopak hraje deblistka Renata Voráčová, která postupuje v Limoges do hlavní soutěže. Na stejném místě čeká finále kvalifikace také Jesiku Malečkovou. V Opavě triumfoval Tomáš Macháč.

10:30

V OPAVĚ VYHRÁL TEPRVE OSMNÁCTILETÝ TOMÁŠ MACHÁČ: Halový turnaj v Opavě měl v neděli na programu poslední duel. V souboji o singlový titul uspěl teprve osmnáctiletý Tomáš Macháč, který ve finále porazil o dva roky staršího Filipa Dudu po setech 7:6(6()a 7:5. Pro talentovaného tenistu je to vůbec první singlový titul v jeho kariéře na okruhu ITF.

Více se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

12:45

ŠTEFKOVOU DRUHÝ DEBLOVÝ TITUL V TÉTO SEZONĚ NEUSPĚLA: Barbora Štefková na titul v indické Bombaji neuspěla. Česká tenistka po boku Nizozemky Schoofsové podlehly v nedělním finále ruskému páru Dzalmidzeová, Kudermětovová po hodině a půl hry po setech 4:6 a 6:7(4). Štefková se probojovala v letošní sezoně již do pátého finále, avšak uspěla pouze končí března na turnaji v Egyptě. – Štefková, Schoofsová (NED) [4] x Dzalamidzeová, Kudermětovová (obě RUS) [3] 4:6, 6:7(4)

11:00

DEBLISTKA VORÁČOVÁ POSTOUPILA V SINGLU DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Deblistka Renata Voráčová se na turnaji ve francouzském Limoges dostala do kvalifikace, ve které slaví postup do hlavní soutěže! Pětatřicetileté hráčce stála v neděli v cestě hráčka z třetí světové stovky – Chorvatka Tena Lukasová. Voráčová, která se specializuje výhradně na čtyřhru, úspěšně zvládla i druhý singlový zápas v řadě a postupuje poprvé v této sezoně do hlavní soutěže ve dvouhře. V singlu vyhrála teprve třetí letošní zápas! – Tena Lukasová (CRO, 246.) [3] x Renata  Voráčová (694.) 2:6, 7:6(2), 4:6

L&T Mumbai Open, Bombaj (ženy, IND, 125 000 USD, tvrdý povrch)
ŠTEFKOVÁ, Schoofsová (NED) [4] – Dzalamidzeová, Kudermětovová (obě RUS) [3] 4:6, 6:7(4)

Open de Limoges, Limoges (ženy, FRA, 125.000 USD, tv. povrch  hala)
Tena Lukasová (CRO, 246.) [3] – RENATA VORÁČOVÁ (694.) 2:6, 7:6(2), 4:6
JESIKA MALEČKOVÁ (280.) [4] – Marina Melnikovová (RUS, 312.) [5] 6:0, 1:6, 5:7