Denní menu, 1.11.2018: Rosol je ve čtvrtfinále, Štefková ve čtyřhře utekla z mečbolů

- Jan Havlovic, Marek Bartošík

Lukáš Rosol si zahraje na challengeru letos poosmé čtvrtfinále. Český reprezentant postoupil v Ecekntalu poté, co mu jeho soupeř Polák Hurkacz duel skrečoval. V daleké Bombaji se představila Barbora Štefková. Zatímco ve dvouhře neuspěla, ve čtyřhře dokázala vybojovat cennou výhru. Na halovém turnaji v Opavě postoupilo do čtvrtfinále dvouhry pět Čechů, Vít Kopřiva s Jaroslavem Pospíšilem jsou už v semifinále čtyřhry.

10:00

V OPAVĚ JE VE ČTVRTFINÁLE DVOUHRY PĚT ČECHŮ: Halový turnaj v Opavě pokračoval již čtvrtým hracím dnem. Ve slezské metropoli byly ve čtvrtek na programu osmifinálové duely dvouhry a zápasy čtyřhry. Do čtvrtfinále dvouhry prošli Tomáš Macháč, Jonáš Forejtek, Michal Konečný, Petr Nouza a Filip Duda. Ve čtyřhře si semifinále zahrají Jaroslav Pospíšil a Vít Kopřiva.

Více se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

11:40

ŠTEFKOVÁ KONČÍ V BOMBAJI V OSMIFINÁLE: Barbora Štefková končí na turnaji v indické Bombaji v osmifinále. Třiadvacetiletá česká tenistka nestačila na pátou nasazenou Thajku Luksiku Kumkhumovou, které podlehla za hodinu a půl hry po setech 3:6 a 4:6. Štefková si vedla v utkání proti favorizované soupeřce poměrně dobře, když ve druhém setu Kumkhumovou brejkla a vedla 4:2. Poté však nasazená pětka získala hned čtyři gemy v řadě a zajistila si postup do čtvrtfinále. – Barbora Štefková (316.) x Luksika Kumkhumová (THA, 103.) 3:6, 4:6

12:40

ROSOL JE PO SKREČI SOUPEŘE VE ČTVRTFINÁLE: Lukáš Rosol si zahraje pooosmé v této sezoně na challengeru čtvrtfinále. Třiatřicetiletý český reprezentant postoupil v německém Eckentalu mezi nejlepší osmičku poté, co jeho soupeř Polák Hurkacz utkání za stavu 2:5 pro blíže nespecifikované potíže skrečoval. Rosol narazí v pátečním boji o semifinále na lepšího z dvojice Hoang/Stachovský. – Lukáš Rosol (168.) x Hubert Hurkacz (POL, 79.) 5:2 – skreč Hurkacz

Hindová a Křížová jsou v Tunisku po obratu v semifinále
Česká dvojice Denisa Hindová, Kateřina Křížová porazila na turnaji v Tunisku druhý nasazený rusko-maďarský pár Baraviová, Kovacsová 2:6, 6:3, 10:6 a zajistila si postup do semifinále. Duel trval 70 minut.

Štefková ve čtyřhře odvrátila mečboly a zahraje si o finále
Barbora Štefková a její nizozemská parťačka Bibiane Schoofsová v Bombaji udolaly pár Sie, Kosticová 1:6, 7:6(3), 10:5 a postoupily do semifinále. Štefková se Schoofsovou ve druhém setu prohrávaly už 1:5. Postupně však vymazaly čtyři mečboly soupeřek a za 87 minut si zajistily cenné vítězství.

Martincová na Štefkovou v Bombaji nenavázala
Tereza Martincová se svou japonskou spoluhráčkou Misaki Dojovou hladce podlehly ruskému páru Dzalamidzeová, Kudermětovová 1:6 a 1:6 a v Bombaji dohrály ve čtvrtfinále. Utkání trvalo pouze 45 minut.

Marková v Lucembursku dohrála
Johanna Marková prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Lucemburku s žebříčkově výrazněji lépe postavenou Helene Scholsenovou 6:7(2) a 1:6 za 98 minut. Belgičanka si k postupu pomohla pěti esy, servis ztratila jen jednou.

L&T Mumbai Open, Bombaj (ženy, IND, 125 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA ŠTEFKOVÁ (310.) – Luksika Kumkhumová (THA, 103.) [5] 3:6, 4:6

Sie, Kosticová (TPE/SRB) – Schoofsová (NED), ŠTEFKOVÁ [4] 6:1, 6:7(3), 5:10
Dzalamidzeová, Kudermětovová (obě RUS) [3] – Dojová (JPN), MARTINCOVÁ 6:1, 6:1

Challenger Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, koberec)
LUKÁŠ ROSOL (168.) – Hubert Hurkacz (POL, 79.) 5:2 – skreč Hurkacz