Denní menu, 31.10.2018: Štefková s Martincovou postupují ve čtyřhře, Federer nastoupit nemusel

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Po včerejším vzájemném souboji ve dvouhře dnes čekalo na Barboru Štefkovou a Terezu Martincovou na ženském turnaji v Bombaji vystoupení v deblu. Čeští muži se tento týden sjeli zejména do Opavy, kde dnešním dnem startuje hlavní soutěž.

NA ROZJEZD

10:00

V OPAVĚ ZAČÍNÁ HLAVNÍ SOUTĚŽ:  Po dvou dnech kvalifikace se v opavském tenisovém centru rozjela hlavní soutěž dalšího halového turnaje kategorie Futures. Celkem na třech kurtech odstartoval úderem desáté hodiny nabitý program. Turnaj hned na začátku skončil pro loňského finalistu Petra Michneva. Do osmifinále si proklestilo cestu deset domácích tenistů.

Více se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

14:30

ŠTEFKOVÁ S MARTINCOVOU ZAHÁJILY ČTYŘHRU: Barbora Štefková po úterním postupu ve dvouhře, ve které porazila Terezu Martincová, uspěla i ve středu ve čtyřhře. Do čtvrtfinále v Bombaji se dostala společně s Nizozemkou Schoofsovou po výhře nad Gorgodzeovou a Chazanjukovou 6:4, 7:6(2).

Utkání prvního kola čtyřhry zvládla v Bombaji i Tereza Martincová. Společně s Japonkou Doiovou porazily pár Grammatikopoulouová, Lu 6:2, 4:6, 10:4.

A KDO NEMÁ DOST...

19:30

FEDERER POSTOUPIL BEZ BOJE: Švýcar Roger Federer po volném losu v prvním kole nemusel hrát ani v tom druhém. Kanaďan Milos Raonic totiž k utkání nenastoupil a Federer pronikl do osmifinále, aniž by musel vstoupit na kurt. – Milos Raonic (CAN, 21.) x Roger Federer (SUI, 3.) bez boje, Raonic nenastoupil

L&T Mumbai Open, Bombaj (ženy, IND, 125 000 USD, tvrdý povrch)
Gorgodzeová (GEO), Chazaňuková (ISR) – Schoofsová (NED), ŠTEFKOVÁ 4:6, 6:7(2)
Dojová (JPN), MARTINCOVÁ – Grammatikopoulouová (GRE), J. Lu (CHN) 6:2, 4:6, 10:4