Denní menu, 30.10.2018: Štefková překvapila v Bombaji, Rosol postupuje v Eckentalu

Ačkoliv je ženská sezona na té nejvyšší úrovni téměř u konce, v plném proudu je zápolení v nižších patrech žebříčku. Turnaj WTA 125K Series v Bombaji se v úterý dočkal zajímavého českého derby, ve kterém úspěšnější byla Barbora Štefková. Challenger v Eckentalu úspěšně rozehrál Lukáš Rosol.

10:00

V OPAVĚ VRCHOLÍ KVALIFIKACE DALŠÍHO HALOVÉHO PODNIKU:
Čtyři čeští tenisté se v úterý ucházeli o postup do hlavní soutěže. Úspěch domácích hráčů v kvalifikaci v Opavě byl nakonec padesátiprocentní, když výhru vybojovali Yvo Panák a Tomáš Macháč.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

13:00

BOMBAJ VIDĚLO ČESKÉ DERBY:  České derby skončilo na turnaji v Bombaji překvapivým triumfem žebříčkově hůře postavené Barbory Štefkové (318.), která ukončila sedmizápasovou vítěznou sérii krajanky Terezy Martincové (210.). Ta dokázala v úvodním setu otočit z 0:3 na 4:3 a měla k dispozici servis, poté však opět prohrála tři gemy v řadě.

Ve druhém dějství zužitkovávala Štefková čím dál častěji i zkušenosti z deblů a často bodovala voleji na síti či povedenými kraťasy, které ji v utkání opravdu zdobily. Po výhře dvakrát 6:4 si tak třiadvacetiletá Štefková zahraje v Indii ve čtvrtek singlové osmifinále. Soupeřkou jí v něm bude buď Thajka Kumkhumová, nebo domácí Yadlapalliová. – Barbora Štefková (318.) x Tereza Martincová (210.) 6:4, 6:4

14:00

ROSOL ROZEHRÁL CHALLENGER V ECKENTALU:  Lukáš Rosol (168.) v německém Eckentalu postoupil do osmifinále. Rudolf Molleker (192.) sice začal zápas lépe a vyhrál první set, ale ve zbytku střetnutí se víc dařilo Rosolovi, který zvítězil 3:6, 6:3, 6:2. – Lukáš Rosol (168.) x Rudolf Molleker (GER, 192.) 3:6, 6:3, 6:2

L&T Mumbai Open, Bombaj (ženy, IND, 125 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA ŠTEFKOVÁ (318.) – TEREZA MARTINCOVÁ (210.) 6:4, 6:4

Challenger Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, koberec)
LUKÁŠ ROSOL (168.) – Rudolf Molleker (GER, 192.) 3:6, 6:3, 6:2