Denní menu, 21.10.2018: Plíšková vlétla do Turnaje mistryň skvěle, Kvitovou porazila Svitolinová

- Jan Havlovic, Tomáš Macák

Petra Kvitová nezvládla vstup do letošního Turnaje mistryň, když ve dvou setech nestačila na Ukrajinku Svitolinovou. V roli outsiderky naopak zazářila Karolína Plíšková, která na úvod prestižní singapurské akce přehrála loňskou šampionku Wozniackou 6:2 a 6:4. Další Češky hrály finále na turnajích ITF, avšak Johana Marková ani Nikola Tomanová neuspěly.

9:00

MARKOVÁ PREMIÉROVÝ TITUL V ANTALYI NEVYBOJOVALA: Johana Marková zlatou tečku nad turnajem v turecké Antalyi nepřidala. Devatenáctiletá tenistka až do finále neztratila ani set, avšak v souboji o titul neuspěla. Nasazená čtyřka nestačila v nedělním dopoledním duelu na Britku Emmu Raducanuovou, turnajovou sedmičku, které podlehla za hodinu a půl po setech 4:6 a 2:6. Marková si z Antalye odveze alespoň titul ze čtyřhry, ve které uspěla po boku Magdaleny Pantůčkové. – Johana Marková (670.) x Emma Raducanuová (GBR, 828.) – 4:6, 2:6

11:10

KVITOVÁ NEZVLÁDLA DUEL PROTI SVITOLINOVÉ: Petra Kvitová nezvládla úvodní duel letošního Turnaje mistryň. Česká tenisová dvojka podlehla v zahajovacím zápase v Singapuru Ukrajince Elině Svitolinové za hodinu a půl po setech dvakrát 3:6. Kvitové se tak komplikuje cesta do případného semifinále, avšak stále má před sebou dva zápasy. – Petra Kvitová (7.) x Elina Svitolinová (UKR, 6.) 3:6, 3:6

13:40

PLÍŠKOVÁ VYZRÁLA NA OBHÁJKYNI TITULU: Nečekaně skvěle se předvedla Karolína Plíšková na úvod singapurského Turnaje mistryň. Čekala na ni vítězka loňského ročníku prestižního vyvrcholení sezóny a první nasazená Caroline Wozniacká. Takřka precizní tenis předváděla česká teniska, zatímco její soupeřka nevídaně často dělala zbytečné chyby. I díky tomu Plíšková vyhrála za hodinu a 34 minut 6:2 a 6:4. Spolu s Elinou Svitolinovou, jež porazila Kvitovou, tak vede Bílou skupinu. S Wozniackou sehrála Plíšková desátý vzájemný zápas v kariéře a jednalo se o čtvrté vítězství. Při tom nejčertvějším jí pomohlo dohromady deset odvrácených brejkbolů. – Caroline Wozniacká (DEN, 2.) x Karolína Plíšková (5.) – 2:6, 4:6

Tomanová titul nevybojovala
Nikola Tomanová končí svou spanilou jízdu turnajem v tuniském Monastiru před samotným vrcholem. Dvaadvacetiletá tenistka nestačila ve finálovém souboji na Rumunku Ilonu Georgii Ghioroaiovou (466.), které podlehla po více než dvouhodinové bitvě po setech 3:6, 6:4 a 1:6. Tomanová si tak na premiérový titul z okruhu ITF bude muset počkat.

Malečková je ve finále kvalifikace
Hlavní soutěž na podniku ve francouzském Poitiers začíná již zítra a o krok blíž je jí česká tenistka Jesika Malečková (286.). Ve druhém kole kvalifikace byla jasnou favoritkou, což také na samotném kurtu prokázala. Domácí Loudmillu Bencheikhovou (1227.), která v kvalifikaci startovala díky divoké kartě, porazila 6:3 a 6:2. Nyní tak čtyřiadvacetiletou hráčku čeká poslední překážka, kterou bude jiná francouzská tenistka, a to Audrey Albieová (287.).

BNP Paribas WTA Finals (ženy, 7 000 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Bílá skupina
PETRA KVITOVÁ (7.) – Elina Svitolinová (6.) 3:6, 3:6
Caroline Wozniacká (DEN, 2.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) 2:6, 4:6

INTERNATIONAUX FEMININS DE LA VIENNE, Poitiers (ženy, FRA, 80 000 USD, tvrdý povrch – hala)
2. kolo kvalifikace
JESIKA MALEČKOVÁ (287.)
– Loudmilla Bencheikhová (FRA, 1227.) 6:3, 6:2

Magic Hotel Tour, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
NIKOLA TOMANOVÁ (-) [Q] – Ilona Georgiana Ghioroaiová (ROU, 466.) [1] 3:6, 6:4, 1:6

GD Tennis Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JOHANA MARKOVÁ (670.) [4] – Emma Raducanuová (GBR, 828.) [7] 4:6, 2:6

DENISA HINDOVÁ (-) – Jenifer Angerová (FRA, -) 3:6, 6:2, 6:4