ITF v Plzni: Smitková, Krejčíková a Bayerlová jsou ve čtvrtfinále

- Daniel Kubelka, foto Pavel Lebeda

Kromě ryze českého souboje mezi Michaelou Bayerlovou a Simonou Heinovou nabídl čtvrteční program turnaje i utkání Terezy Smitkové a Barbory Krejčíkové.

Michaela Bayerlová, která na turnaj v Plzni obdržela od organizátorů divokou kartu, si zahraje ve čtvrtfinále, když v českém souboji přehrála další divokou kartu, Simonu Heinovou, po otočce ve třech setech.

Heinová, jež v prvním kole překvapila favorizovanou Muchovou a poprvé od návratu po zranění zvítězila v hlavní soutěži, měla zápas rozehraný výborně a první set vyhrála hladce 6:1. Ve druhém setu ji však zcela utekl začátek a rychle prohrávala 0:4. Z této ztráty se už dostat nedokázala a prohrála 3:6. V rozhodujícím dějství ji navíc zcela odešel servis, na returnu pak nevyužila ani jeden z pěti brejkbolů a schytala od Bayerlové kanára.

Bez výraznějších obtíží se do čtvrtfinále v Plzni probojovala také Tereza Smitková. Druhá nasazená hráčka si zahrála proti kvalifikantce Corinně Dentoniové z Itálie, které toho na returnu příliš nepovolila a porazila ji 6:4, 6:3 i díky čtyřem vlastním brejkům z devíti vypracovaných brejkbolů. První sadu rozhodl devátý gem, ve kterém Smitková získala klíčový brejk, zatímco v druhém setu se ujala vedení ve třetí hře a svou výhodu ještě vyšperkovala za stavu 5:3 dalším brejkem, kterým zakončila zápas.

Jen pouhé čtyři minuty pak na kurtu strávila Barbora Krejčíková, které Ukrajinka Kovalecová vzdala již po prvním gemu utkání. Češka se ve čtvrtfinále utká právě s Terezou Smitkovou.

Tennis Arena Cup 2016, Plzeň (ženy, antuka, 25 000 USD)

2. kolo dvouhry

Georgina Garciaová Perezová (ESP) - Anna Kalinská (RUS)[8] 1:6, 1:6
Martina Di Giuseppeová (ITA)[Q] - Chantal Škamlová (SVK) 6:1, 7:6 (4)
SIMONA HEINOVÁ [WC] - MICHAELA BAYERLOVÁ [WC] 6:1, 3:6, 0:6
Corinna Dentoniová (ITA)[Q] - TEREZA SMITKOVÁ [2] 4:6, 3:6
Cindy Burgerová (NED)[1] - Nastassya Burnettová (ITA) 4:6, 6:2 6:7(5)
Vesna Doloncová (SRB)[Q] - Olga Jančuková (UKR) 6:7(6) 6:2, 6:0
BARBORA KREJČÍKOVÁ [7] - Sofija Kovalecová (UKR) 1:0, skreč
Olga Saezová Larraová (ESP) - Natalija Vichljancevová (RUS)[4] 6:4, 3:6, 0:6

Semifinále čtyřhry

Husarićová, Kalinská (BIH/RUS) - Kawaová, Listerová (POL/SWE) 2:6, 6:4, 9:11
Burgićová Bucková, Garciaová Perezová (BIH/ESP) - KRAMPEROVÁ, Škamlová (SVK) 6:2, 6:7(1) 10:1