Denní menu, 15.9.2018: Davis Cup přinesl další zklamání, Štefková dominovala v kvalifikaci

Sobotní čtyřhra v Budapešti způsobila pro český tým další šok – Jebavý s Rosolem vedli 2:0 na sety, i tak nakonec celý zápas ztratili. Maďaři tak vedou před nedělí 2:1 na zápasy. Kromě pokračujících turnajů byla rozehrána také kvalifikace v jihokorejském Soulu, kde Barbora Štefková smetla soupeřku za pouhých 52 minut.

11:00

MARKOVÁ ZTRATILA VEDENÍ, M. PANTŮČKOVÁ NENASTOUPILA: Pikantní sesterská bitva mezi Gabrielou a Magdalénou Pantůčkovými se ve Frýdku-Místku nakonec nekonala. Ještě před zápasem souboj o postup do finále vzdala mladší Magdaléna. Ve druhém semifinále Johana Marková ztratila vedení v obou setech a prohrála s Polkou Lesniakovou.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

16:00

ROSOL S JEBAVÝM ZTRATILI SKORO VYHRANÝ ZÁPAS, MAĎAŘI VEDOU 2:1: Neskutečný průběh měla čtyřhra daviscupového zápasu Maďarsko – Česko. Lukáš Rosol s Romanem Jebavým vedli 6:3 a 6:4, chyběl jim jeden set, aby získali pro český tým barážový mečbol. Jenže pak se podceňovaní Gábor Borsos s Péterem Nagym zvedli a další tři sady vyhráli 6:1, 6:2 a 6:4.

Více se Davis Cupu věnujeme v samostatném článku.

04:00

ŠTEFKOVÁ V KVALIFIKACI DOMINOVALA: Barbora Štefková (345.) má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace v jihokorejském Soulu. Česká tenistka na turnaji WTA smetla v úvodním kole Srbku Ninu Stojanovičovou (218.) za pouhých 52 minut po setech 6:1, 6:1 a vybojovala postup do finálového kola. – Barbora Štefková (345) x Nina Stojanovičová (SRB, 218.) 6:1, 6:1