Penta Trading Open 2018: Nasazená jednička postoupila, dále čtyři Češky

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Magdaléna Pantůčková na ITF v Říčanech postoupila do osmifinále, když neztratila ani set s Beránkovou. První kolo bylo úspěšné také pro Vlčkovou, premiérově pro Nikolu Novotnou, Vlkovskou a také Žovincovou. Ve čtyřhře se z úspěšného závěru duelu radovaly tři Češky.

Turnajová jednička Pantůčková postupuje
Nejvýše nasazená hráčka domácího turnaje v Říčanech je v osmifinále. Magdaléna Pantůčková (490.) si poradila ve dvou setech s nadějnou juniorkou Karolínou Beránkovou (944.), kterou porazila 7:6(2) a 6:3. Nutno však říci, že v prvním setu měla favoritka i velkou porci štěstí, když za stavu 4:5 odvracela v desáté hře hned čtyři setboly.

Souboj divokých karet ovládla Vlčková
Osmifinále si v Říčanech zahraje také sedmnáctiletá Karolína Vlčková (-). Ta přehrála v utkání dvou tenistek startujících na divokou kartu 6:1 a 6:3 o tři roky starší krajanku Lindu Ševčíkovou (-).

Kuriózní zápas Petruželové skončil porážkou
Markéta Petruželová (-) dohrála na turnaji v Říčanech v úvodním kole hlavní soutěže. Osmnáctiletá kvalifikantka podlehla Yuval Kerenové (1228.) 6:7(4), 7:5 a 2:6. Mrzet může českou tenistku zejména první set, v němž dokázala otočit ze stavu 0:5 a 40:A na 6:5, při servisu na vítězství v sadě ale zahrála Petruželová tři dvojchyby, aby následně ztratila dějství v tiebreaku. Podání ostatně trápilo Češku po celé utkání, dvojchyb zaznamenala hned devatenáct!

N. Novotná slaví první úspěch
Nikola Novotná (-) se poprvé v kariéře dočkala výhry v hlavní soutěži dvouhry. Devatenáctiletá tenistka na ITF v Říčanech porazila další tenistku z kvalifikace Giorgie Jonesovou (-) 7:5, 6:4, i když v prvním setu prohrávala 3:5.

Vlkovská je potřetí v sezóně v osmifinále
Veronika Vlkovská (1140.) na ITF v Říčanech bude potřetí v sezóně hrát osmifinále dvouhry. Vlkovská si v prvním kole hlavní soutěže poradila s Laurou Maluniakovou (-) 6:7(6), 6:4, 6:3. Češka úvodní dvě sady měla o brejk navrch, v té třetí naopak musela hned zkraje setu obracet.

Dudláková po špatném vstupu skrečovala
Dagmar Dudláková (1021.) se v Říčanech mezi šestnáct nejlepších tenistek turnaje nepodívá. Dudláková v duelu proti Ooně Orpanové (1098.) prohrávala 1:6, 0:1, když se za daného stavu rozhodla zápas skrečovat.

Hindová si na sedmou nasazenou nepřišla
Denisa Hindová (-) nevyužila divokou kartu do Říčan a vypadla v prvním kole. Šestnáctiletá tenistka v něm narazila na sedmou nejvýše postavenou tenistku Nicole Nadelovou (770.), se kterou prohrála 6:7(5), 3:6.

Žovincová našla recept na Pospíšilovou
Vendula Žovincová (961.) bude na ITF v Říčanech hrát osmifinále dvouhry. Žovincová v prvním kole přehrála krajanku Denisu Pospíšilovou (-) 7:6(5), 6:4, když v úvodní sadě zvrátila nepříznivý stav 1:4.

DENISA HINDOVÁ (-) – Nicole Nadelová (ISR, 770.) 6:7(5), 3:6
Joanna Zawadská (POL, 985.) – Julyette Maria Josephine Steurová (GER, 674.) 3:6, 2:6
DENISA POSPÍŠILOVÁ (-) – VENDULA ŽOVINCOVÁ (961.) 6:7(5), 4:6

M. PANTŮČKOVÁ, Radišičová (SLO) – Gadientová (SUI), Rittbergerová (GER) 7:6(2), 6:2
ŠEVČÍKOVÁ, VLČKOVÁ – KŘTĚNOVÁ, NOVOTNÁ 6:2, 6:2
Adamescuová (ROU), Munozovová (SWE) – PETRUŽELOVÁ, RICHTEROVÁ 7:5, 1:6, 10:8