Denní menu, 25.8.2018: Deblistky Hlaváčková se Strýcovou slaví první společný titul!

Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou v sobotu získaly svůj první společný titul, když vyhrály turnaj v americkém New Havenu. V německém Braunschweigu došlo k pikantnímu derby mezi Jesikou Malečkovou a Anastasií Zaryckou. Maďarská Budapešť viděla sesterské finále mezi Gabrielou a Magdalénou Pantůčkovými.

10:00

GABRIELA PANTŮČKOVÁ SLAVÍ ČTVRTÝ LETOŠNÍ TITUL: Sesterské derby mezi Gabrielou a Magdalénou Pantůčkovými v maďarské Budapešti poznalo svou vítězku, ačkoliv k proměněnému mečbolu ani nedošlo. Mladší Magdaléna za stavu 3:6, 0:3 finále skrečovala a ze svého čtvrtého titulu v sezoně se tak radovala Gabriela, jež se po triumfu posune do páté světové stovky. – Gabriela Pantůčková (521.) x Magdaléna Pantůčková (488.) 6:3, 3:0 skreč M. Pantůčková

18:30

SESTINI HLAVÁČKOVÁ A STRÝCOVÁ ZÍSKALY TITUL: Svého prvního společného titulu ve čtyřhře se v americkém New Havenu dočkaly Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou! České tenistky ve svém druhém finálovém utkání v sezony vyzvaly tchajwansko-německý pár Su-wej Sie a Lauru Siegemundovou, které porazily po téměř dvou hodinách hry 6:4, 6:7(7), 10:4.

Mrzet je tak nemusí ani ztráta vedení 6:5 ve druhé sadě, kdy se jim podařilo otočit skóre z 3:5, ale duel nedoservírovaly. Mrzet je navíc nemusí ani dva nevyužité mečboly v tiebreaku druhého setu. Vítězství v New Havenu ještě více upevní českému páru sedmé místo v žebříčku WTA Race, který rozhoduje o nasazení na Turnaj mistryň v Singapuru. – Sestini Hlaváčková, Strýcová x Sie (TPE), Siegemundová (GER) 6:4, 6:7(7), 10:4

14:00

ČESKÉ SEMIFINÁLE V NĚMECKU PRO ZARYCKOU: Anastasia Zarycká (346.) si na pětadvacítce v Německu zahraje o turnajový titul. V českém semifinále přehrála svou krajanku Jesiku Malečkovou (334.), kterou po dvou a půl hodinách porazila 6:3, 6:7(3), 6:2. – Jesika Malečková (334.) x Anastasia Zarycká (346.) 3:6, 7:6(3), 2:6

Paroulek urval postup do finále, Nejedlý končí
K ryze českému finále v maďarském Gyoru nedojde. V semifinále se totiž postoupit do souboje o titul podařilo pouze Tadeáši Paroulkovi (739.), který si poradil v téměř tříhodinové bitvě s šestým nasazeným Cristianem Rodriguezem (569.). Toho mladý Čech porazil po setech 6:4, 4:6, 6:3.

Naopak Pavel Nejedlý (567.) nenašel recept na turnajovou pětku Sadia Doumbiu (467.) z Francie, se kterým prohrál 3:6, 2:6.

Gengel titul nevybojoval
Marek Gengel (805.) na turnaji v běloruském Minsku na turnajovou trofej nedosáhl. Český tenista ve finále podlehl třetímu nasazenému Italovi Francescu Vilardovi (521.) po setech 1:6, 3:6.

Connecticut Open, New Haven (ženy, USA, 799 000 USD, tvrdý povrch)
SESTINI HLAVÁČKOVÁ, STRÝCOVÁ – Sie (TPE), Siegemundová (GER) 6:4, 6:7(7), 10:4

Torneo Citta Di Como (muži, ITA, 64 000 EUR, antuka)
JAN ŠÁTRAL (415.) – Martin Cuevas (URU, 290.) 6:4, 6:4

Braunschweig Women's Open 2018 (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
Jesika Malečková (334.) – Anastasia Zarycká (346.) 3:6, 7:6(3), 2:6

Grand Slam Park Ladies Open, Budapešť (ženy, HUN, 15 000 USD, antuka)
Gabriela Pantůčková (521.) – Magdaléna Pantůčková (488.) 6:3, 3:0 skreč M. Pantůčková

Gyor Open (muži, HUN, 25 000 USD, antuka)
Sadio Doumbia (FRA, 467.) – PAVEL NEJEDLÝ (567.) 6:3, 6:2
TADEÁŠ PAROULEK (739.) – Cristian Rodriguez (COL, 569.) 6:4, 4:6, 6:3

Belagroprombank Cup, Minsk (muži, BLR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK GENGEL – Francesco Vilardo (ITA) 1:6, 3:6