Denní menu, 20.8.2018: Kar. Plíšková v New Havenu snadno prohrála. Sesterské duo zvrátilo nepříznivý duel

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Petra Kvitová v New Have zažila vítězný start, poosmé v kariéře porazila Angieszku Radwaňskou Ještě před ní se na kurt dostala Karolína Plíšková, která však s Makarovovou prohrála ve dvou setech. Dvojice Sestini Hlaváčková, Strýcová ve čtyřhře rychle postoupila.

20:30

SESTRY PLÍŠKOVY OTOČILY NEPŘÍZNIVÝ ZÁPAS: Karolína a Kristýna Plíškovy v New Havenu postoupily do čtvrtfinále čtyřhry. Sesterská dvojice v pondělním duelu přehrála debl Flipkensová, Van Uytvancková 6:7(4), 6:3, 10:6. Český pár v prvním setu za stavu 5:4 nedopodával úvodní sadu. Ve druhém setu ke všemu prohrával 0:2 a nevypadalo to s ním dobře. Plíškovy ale dokázaly soupeřky rebrejknout a v sedmé hře si připsat důležitý brejk. V super tiebreaku poté ani jednou nepřišly o fiftýn při vlastním servisu. – Flipkensová, Van Uytvancková (obě BEL) x Ka. Plíšková, Kr. Plíšková; 7:6(4), 3:6, 6:10

18:50

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ UHRÁLA JEN ČTYŘI GEMY: Karolína Plíšková se před US Open nenachází v příliš ideální tenisové formě. Česká dvojka po konci v Montrealu a Cincinnati ve druhém kole v New Havenu prohrála již úvodní zápas. Plíšková nestačila na Jekatěrinu Makarovovou 1:6, 3:6. Čtvrtá nasazená se trápila na servisu, úspěšnost prvního podání činila 48%. Po tom druhém v celém zápase uhrála jenom sedm fiftýnů. V zápase si o tradiční silnou zbraň přišla čtyřikrát .– Karolína Plíšková (8.) x Jekatěrina Makarovová (RUS, 49.), 1:6, 3:6

*01:00

KVITOVÁ NA ÚVOD NEW HAVENU BEZ ZTRÁTY SETU: Petra Kvitová v New Havenu nebude chybět mezi šestnácti nejlepšími tenistkami podniku. Třetí nasazená v prvním kole porazila Agnieszku Radwaňskou, se kterou si poradila 6:1, 7:6(3). Kvitová ve druhém setu sice prohrávala 1:3, rychle ale srovnala a v tiebreaku nedala protihráčce šanci. Češka si s bývalou světovou dvojkou ke všemu zlepšila bilanci vzájemných duelů, ve třináctém zápase vyhrála poosmé. – Agnieszka Radwaňská (POL, 38.) x Petra Kvitová (5.), 1:6, 6:7(3)

Jebavý ve čtyřhře nevyužil mečbol (7:6, 3:6, 9:11)
Roman Jebavý na podniku ve Winston-Salemu skončil v prvním kole čtyřhry. Český deblista a jeho parťák Matwe Middelkoop nestačili na debl Maximo Gonzalez, Marc López 7:6(2), 3:6, 9:11, když ve druhém setu nezužitkovali náskok brejku a v super tiebreaku za stavu 9:8 mečbol.

Sestini Hlaváčková se Strýcovou dominovaly (6:2, 6:1)
Úspěšný první duel v New Havenu za sebou má český debl Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová. Nejvýše nasazený pár na úvod turnaje smetl dvojici Aojamaová, Marozavová 6:2, 6:1. České duo za 54 minut odvrátilo všech pět brejkbolů, proti soupeřkám naopak využilo pět z devíti.

Voráčová v New Havenu po obrovském boji končí (7:6, 6:7, 8:10)
Urputnou třísetovou bitvu má za sebou v americkém New Havenu deblistka Renata Voráčová. Dva tiebreaky a závěrečný supertiebreak, jenž dopadl nejtěsnějším možným rozdílem – takové bylo střetnutí prvního kola proti chorvatsko-rumunskému páru Juraková, Olaruová. Naneštěstí pro Češku a její parťačku Jakupovičovou vyhrála poměrem 6:7(2), 7:6(2) a 10:8 právě soupeřky.

Rikl v Thajsku s přehledem postupuje (6:2, 6:2)
Suverénní výhrou vstoupil do turnaje v thajském Nonthaburi Patrik Rikl (464.). Devatenáctiletý Čech si na úvod poradil s domácím Pattanapongem Borisutpongem (-) po setech dvakrát 6:2.

Connecticut Open, New Haven (ženy, USA, 799 000 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (8.) – Jekatěrina Makarovová (RUS, 49.) 1:6, 3:6
Agnieszka Radwaňská (POL, 38.) – PETRA KVITOVÁ (5.) 1:6, 6:7(3)

Juraková, Olaruová (CRO/ROU) – Jakupovicová (SLO), VORÁČOVÁ 6:7(2), 7:6(2), 10:8
SESTINI HLAVÁČKOVÁ, STRÝCOVÁ – Aojamaová (JPN), Marozavová (BLR) 6:2, 6:1
Flipkensová, Van Uytvancková (obě BEL) – KA. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 7:6(4), 3:6, 6:10

Winston-Salem Open (muži, USA, 691 415 USD, tvrdý povrch)
M. Gonzalez (ARG), M. López (ESP) – JEBAVÝ, Middelkoop (NED) 6:7(2), 6:3, 11:9

Gyor Open (muži, HUN, 25 000 USD, antuka)
KOPŘIVA, Liška (SVK) – Doumbia, Reboul (oba FRA) 1:6, 0:6
Kaleničenko (UKR), Polášek (SVK) – Krawcewicz (AUT), PANÁK 4:6, 6:3, 10:3

Talex Open, Poznaň (muži, POL, 25 000 USD, antuka)
PETR NOUZA (839.) – Piotr Galus (POL, -) 6:0, 6:0

Maštakov, Orlov (oba UKR) – NOUZA, ŠKOCH 4:6, 3:6
Dembek, Kapas (oba POL) – Dischinger (BRA), STANĚK 1:6, 5:7

Meridiana ITF Futurues, Novi Sad (muži, SRB, 15 000 USD, antuka)
MARTIN BUGAJ (1603.) – Dušan Rajič (SRB, 1699.) 6:4, 2:6, 6:3

Asia/Oceania Men's Circuit, Nonthaburi (muži, THA F1, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Pattanapong Borisutpong (THA, -) – PATRIK RIKL (464.) 2:6, 2:6

Schneider (USA), Singh (IND) – F. RIKL, P. RIKL 7:5, 5:2* dohrávat se bude v úterý

Grand Slam Park Ladies Open, Budapešť (ženy, HUN, 15 000 USD, antuka)
MICHAELA KUCHAŘOVÁ (-) – Laura Maluniaková (SVK, -) 6:7(0), 1:6
Matea Mamičová (CRO, -) – LUDMILA KAREISOVÁ (-) 3:6, 6:0, 2:6

HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ – Farbasová (HUN), Ugrelidzeová (USA) 6:2, 6:1
Rusová (SVK), VLKOVSKÁ – Maluniaková, Svatíková (obě SVK) 6:1, 2:6, 8:10

Caslano Open (ženy, SUI, 15 000 USD, antuka)
Biranová (ISR), PULCHARTOVÁ – CINKOVÁ, Giaquintaová (ITA) 4:6, 6:3, 6:10