Češi v akci: Pavlásek přehrál Reutera a zamířil do finále!

- Daniel Kubelka

Popáté v sezoně si Adam Pavlásek zahraje o titul na challengeru. Po vítězství v Praze může přidat druhou trofej v Scheveningenu, kde v sobotním semifinále přehrál Belgičana Reutera ve dvou setech. Na pražské Štvanici pomalu míří do finiše turnaje mužů a žen a v akci bude i mnoho dalších tuzemských hráčů na turnajích nejen po celé Evropě.

Páté finále v tomto roce v sobotu odpoledne vbojoval v nizozemském Schveningenu vybojovat mladý český tenista Adam Pavlásek. V semifinále přehrál Belgičana Yannika Reutera, 248. hráče světa, ve dvou setech 7:6 (6) a 6:4.

Úvod zápasu přitom Pavláskovi příliš nevyšel. Prohrál úvodní dvě hry a ačkoliv dokázal rychle srovnat, jeho soupeř znovu získal výrazný náskok, když utekl do vedení 5:2. Dvaadvacetiletý Čech však nesložil zbraně a ještě zabojoval. V deváté hře odvrátil úvodní setbol Reutera, ve dvanáctém gemu druhý a nakonec dotáhl úvodní set až k tiebreaku. Ve zkrácené hře, která byla vyrovnaná až do samotného závěru, Pavlásek na druhý pokus první set uzavřel za stavu 8:6 ve zkrácené hře,

Začátek druhé sady se nesl ve zcela opačném duchu než start předchozího setu. Byl to totiž český tenista, který bral úvodní dva gemy, ale i tentokrát se soupeři podařilo rychle srovnat. Totéž se opakovalo o chvíli později, jenže ani vedení 4:2 Pavlásek neudržel. Za stavu 5:4 si ale rodák z Bílovce při podání Reutera vybojoval tři mečboly, přičemž ten poslední využil a mohl oslavit postup do finále.

Smitková ve finále v Horbu

Tereza Smitková si podruhé v sezoně zahraje ve finále turnaje ITF. Rozhodla o tom sobotní semifinálová výhra nad Tenou Lukasovou  z Chorvatska, kterou česká tenistka přehrála v německém Horbu ve dvou setech 7:6 (7) a 6:3. V nedělním finále čeká na jedenadvacetiletou Češku domácí Němka Tamara Korpatschová.

V úvodním setu se nejprve Smitková po brejku v pátém gemu a jeho následném potvrzení dostala do vedení 4:2, získanou výhodu ale neudržela a o vítězství v první sadě tak rozhodla až v dramatickém tiebreaku. Druhé dějství se na chvíli vyvíjelo lépe pro Lukasovou, které v páté hře prorazila servis české tenistky, jenže to bylo ze strany chorvatské hráčky vše. Od stavu 2:3 už totiž bodovala pouze Smitková, která si tak v Neměcku zahraje ve finále dvouhry.

CHALLENGER TOUR

Advantage Cars Prague Open 2016 (muži, antuka, 42 500 eur)

Kompletní zpravodajství z pražského turnaje naleznete zde.

SVIJANY OPEN 2016 LIBEREC (antuka, muži, 42 500 eur + H, kvalifikace 1.kolo)

The Hague Open 2016, Scheveningen (muži, antuka, 42 500 eur, semifinále dvouhry)
ADAM PAVLÁSEK (113.) - Yannik Reuter (BEL, 248.)  7:6 (6), 6:4

ITF/FUTURES

Advantage Cars Prague Open 2016 (ženy, antuka, 75 000 USD)

Empire Futures Trnava (muži, antuka, 10 000 USD)

Soho Square Egypt F17 Men´s Futures (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, finále čtyřhry)

JALOVIEC, Mousley (AUS)[1] - Frigerio, Vavassori (ITA)[2]  2:6, 6:3, 10:4

BMW AHG CUP HORB (ženy, antuka, 10 000 USD, semifinále dvouhry)

TEREZA SMITKOVÁ (192.) - Tena Lukasová (CRO, 310.)  7:6 (7), 6:3

Soho Square Egypt Women´s Futures (ženy, tvrdý povrch, 10 000 USD, semifinále dvouhry)

NATÁLIE KALLMUNZEROVÁ (1108.) - Dhruthi Tatacharová Venugopalová (IND, 704.)  1:6, 3:6

LADIES FUTURES VIENNA (ženy, antuka, 10 000 USD)

Jacqueline Boeppleová (GER, -) - NIKOLA BŘEČKOVÁ  2:6, 6:2, 6:4

REBECQ LADIES TROPHY (ženy, antuka, 10 000 USD, kvalifikace 1. kolo)

DAGMAR ZDRŮBECKÁ (-) - Edita Racaová (GBR, -)  6:0, 6:0

VINKOVCI OPEN 2016 (ženy, antuka, 10 000 USD, kvalifikace 1. kolo)

GABRIELA ZBRANKOVÁ (-) - Isidora Zivkovicová (SRB, -)  2:6, 1:6

2° TORNEO INTERNAZIONALE "CITTA' di TARVISIO TENNIS CUP" TARVISIO (ženy, antuka, 10 000 USD, kvalifikace 1. kolo)

Ginevra Peirettová (ITA, -) - LUCIE PROCHÁZKOVÁ (-)  6:7(5), 6:4, 1:6