Šesté finále, šestý titul. Slovák Kližan ovládl z pozice kvalifikanta turnaj v Kitzbühelu

- Filip Lefenda

Slovenský tenista Martin Kližan proměnil i své šesté finále na okruhu ATP v zisk turnajového titulu. Tentokrát ovládl devětadvacetiletý hráč antukový podnik v Kitzbühelu, kde ve finále porazil dvakrát 6:2 Denise Istomina z Uzbekistánu. V Rakousku přitom Kližan startoval i v kvalifikaci, pro titul si tak došel skrze sedm vyhraných duelů.

Kližan těžil v sobotním utkání z fungujícího prvního podání, po kterém vyhrál 78 procent míčů. Nekompromisní byl Slovák i na příjmu, kde využil všechny čtyři brejkboly! Istomin neměl ve finále šanci, současná slovenská trojka vyhrála za 68 minut jednoznačně dvakrát 6:2.

Devětadvacetiletý tenista je letos pátým hráčem, kterému se povedlo na okruhu ATP dojít si pro trofej z kvalifikace. Během povedeného rakouského týdne vyřadil Kližan i dva nasazené hráče, šokující byl zejména triumf nad nejvýše postavenou domácí hvězdou Dominicem Thiemem.

Do žebříčku ATP v pondělí připíše Kližan 250 bodů a vyinkasuje téměř 90 tisíc eur (zhruba 2,3 milionů korun).