Svijany Open: Paráda! Vrbenský po famózním obratu překonává maxima

- Filip Lefenda, Radek Štohl

V Liberci pokračuje dalším hracím dnem antukový challenger Svijany Open. Životního úspěchu ve své mladické kariéře dosáhl Michael Vrbenský, který po skvělém obratu postoupil poprvé do čtvrtfinále.

Vrbenský poprvé do čtvrtfinále
Michael Vrbenský (616.) je na podniku v Liberci v premiérovém čtvrtfinále na challengeru. Osmnáctiletý tenista v osmifinále porazil osmého nasazeného Uladzimira Ignatika (212.) 4:6, 7:5, 6:4. Vrbenský po špatném začátku duelu musel ve druhém setu při vlastním servisu za stavu 5:5 odvracet stav 15:40 a celkově pět brejkbolů. To však zvládl, aby následně vzal soupeři podání čistou hrou a srovnal na 1:1 na sady.

Zkraje třetího setu sice Čech přišel o servis, pomohl si ale rebrejkem. Od šestého gemu si ani jeden z tenistů neudržel podání, což i díky třem brejkům pomohlo Vrbenskému k postupu mezi osmičku nejlepších. Výhra by ho ke všemu měla dostat o 80 pozic výše.

Soupeřem ve čtvrtfinále mu bude slovenský tenista Andrej Martin. Ten naopak absolvoval snadné utkání, v němž prohrál jen čtyři gemy a hladce 6:2, 6:2 porazil Španěla Daniela Muňoze.

Polášek s Riklem jsou v semifinále
Česko-slovenská dvojice Patrik Rikl a Filip Polášek zvládli utkání čtvrtfinále proti francouzsko-nizozemské dvojici Bonzi, Vervoort, kterým povilili uhrát pouhé dva gemy a porazili je 6:2, 6:0.

Benjamin Bonzi (FRA, 298.) – Pavel Kotov (RUS, 378.) 3:6, 1:6
Uladzimir Ignatik (BLR, 212.) – MICHAEL VRBENSKÝ (616.) 6:4, 5:7, 4:6
Pedro Martinez (ESP, 179.) – Riccardo Bellotti (ITA, 487.) 6:4, 3:6, 6:3
Daniel Muňoz De La Nava (ESP, 345.) – Andrej Martin (SVK, 213.) 2:6, 2:6

Gille, Vliegen (oba BEL) – Ficovich (ARG), Varillas (PER) 6:2, 6:0
Bonzi (FRA), Vervoort (NED) – Polášek (SVK), RIKL 2:6, 0:6
ŠAFRÁNEK, ŠÁTRAL – Eriksson, Goransson (oba SWE) 4:6, 3:6