Denní menu, 31.7.2018: Voráčová ve Washingtonu postupuje, Kolář otočil v Sopotech

Zdeněk Kolář v Sopotech postoupil do osmifinále challengeru. Michael Vrbenský poprvé ve stejné kategorii dosáhl na výhru, Tereza Smitková v Británii v roli nasazené jedničky jasně dominovala. Zápasy se však Čechům nepovedly v liberecké dvouhře či kvalifikaci na podnik v Piešťanech. Deblistka Renata Voráčová vstoupila do turnaje WTA ve Washingtonu vítězně.

10:30

VRBENSKÝ ZVLÁDL PREMIÉRU, PAVLÁSEK ZNOVU NEUSPĚL: Michael Vrbenský při své premiéře na challengeru dokázal vyhrát své utkání, když přehrál tenistu z kvalifikace Davida Poljaka. Naopak Adam Pavlásek podruhé za sebou nevyhrál duel proti kvalifikantovi, Lukáš Rosol proti nasazené dvojce odstoupil na začátku druhého setu.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

20:00

VORÁČOVÁ VE WASHINGTONU POSTUPUJE: Česká deblistka Renata Voráčová vstoupila do turnaje WTA ve Washingtonu vítězstvím ve dvou setech. Češka, jež v americké metropoli nastupuje spolu s Japonkou Aojamaovou, na úvod přehrála domácí duo Di Lorenzová, Loebová 7:6(1) a 6:4. O semifinále si členky druhého nejvýše nasazeného páru zahrají v noci ze středy na čtvrtek proti dalším Američankám Ahnové s Davisovou. – Di Lorenzová, Loebová (obě USA) x Aojamaová, Voráčová 6:7(1), 4:6

11:30

KOLÁŘ OBRÁTIL KLÁNÍ VE SVŮJ PROSPĚCH: Zdeněk Kolář se v polských Sopotech nenechal zaskočit a postoupil do osmifinále dvouhry. Český mladík v úvodním kole narazil na Tristana Lamasineho, se kterým si dokázal poradit po sadách 3:6, 6:3, 6:3. Kolář po špatném vstupu do utkání ztratil první hru ve druhém setu a nevypadalo to s ním ideálně. Následně ovšem soupeře rebrejkl a při jeho dalším servisu mu vzal servis podruhé. Třetí sada byla již v režii českého tenisty, který třikrát vzal protihráči podání.. – Zdeněk Kolář (242.) x Tristan Lamasine (FRA, 348.), 3:6, 6:3, 6:3.

Smitková zahájila drtivým výsledkem
Tereza Smitková (170.) si v úvodním kole ITF ve Wokingu nenadělala příliš problémů. Nejvýše postavená tenistka podniku si v prvním duelu poradila s Martinou Caregarovou (469.) snadno 6:2, 6:1, jen jednou si v zápase přišla o vlastní servis.

Malečková po výborném začátku vypadla
Jesika Malečková (327.) na ITF v Bad Saulgau dohrála již v prvním kole singlu. Česká tenistka s Alexandrou Cadantuovou (255.) padla 4:6, 3:6. Malečková přitom do zápasu výborně vstoupila a v úvodním setu vedla 4:1, od té doby však prohrála sedm gemů za sebou.

Marková se v Německu nekvalifikovala
Johana Marková (660.) se v Bad Saulgau nedostala do hlavní soutěže dvouhry. Česká tenistka ve finále kvalifikace nezvládla utkání proti domácí tenistce Stephanie Wagnerové (798.), se kterou prohrála 2:6, 7:5, 2:6. Mezi nejlepší se tak probojovaly jen Gabriela Pantůčková a Gabriela Horáčková.

G. Pantůčková suverénně do hlavní soutěže
Gabriela Pantůčková (495.) si na podniku ITF v Bad Saulgau zahraje v hlavní soutěži. Třiadvacetiletá tenistka ve finále kvalifikace smetla ruskou protihráčku Valeriji Zelevovou (624.) 6:1, 6:2. Pantůčková během celé kvalifikace ztratila jenom osm gemů.

M. Pantůčková ztratila duel s Horáčkovou
Magdaléna Pantůčková (479.) v Bad Saulgau nenapodobila svoji sestru a vypadla ve finále kvalifikace dvouhry. Mladá tenistka proti Gabriele Horáčkové (679.) prohrála 6:2, 3:6, 4:6.

Paroulek uspěl po více než třech a půl hodinách
Tadeáš Paroulek (778.) se na Futures v Piešťanech představí v osmifinále dvouhry. Osmnáctiletý tenista v prvním kole porazil Samma Butlera (996.) po sadách 6:7(8), 6:3, 7:5. Paroulek si během třech hodin a sedmatřiceti minut jen jednou ztratil podání.

Panák nadělil kanára
Yvo Panák (1481.) v rakouském Vogau postoupil do osmifinále dvouhry. Tenista z kvalifikace v prvním kole hlavní soutěže porazil Alejo Vilaru (1090.) 6:0, 7:5 a poprvé od loňského července postoupil mezi šestnáctku nejlepších hráčů podniku.

Třetí nasazený Michnev dohrál
Petr Michnev (590.) na Futures v Piešťanech překvapivě nepostoupil mezi šestnáctku nejlepších. Třetí nejvýše postavený celého podniku v úvodním kole nestačil na domácího Alexe Molčana (1156.), se kterým prohrál 2:6, 4:6.

Citi Open, Washington (ženy, 1 890 165 USD, tvrdý povrch)
Di Lorenzová, Loebová (obě USA) – Aojamaová, VORÁČOVÁ 6:7(1), 4:6