Advantage Cars Prague Open: Rosol po otočce s favoritem v semifinále. Další singlisté neuspěli

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Antukový turnaj Advantage Cars Prague Open v sobotu uvidí jednoho českého semifinalistu ve dvouhře. Lukáš Rosol se o to postaral pátečním obratem nad čtvrtým nasazeným, kterého udolal v tiebreaku třetího setu. Václav Šafránek neuspěl ani přes fantastický první set, Karolína Muchová do zápasu vůbec nenastoupila.

Rosol do semifinále přes čtvrtého nasazeného
Lukáš Rosol (261.) na Advantage Cars Prague Open postoupil do semifinále dvouhry. Zkušený tenista na domácím turnaji otočil zápas proti čtvrtému nasazenému Enrique Lopez-Perezovi (157.), kterého udolal 1:6, 6:2, 7:6(6). Po poměrně rychlých úvodních dvou sadách Rosol hned zkraje třetího setu ztratil podání, to si ale vzal nazpět ve čtvrtém gemu. Za stavu 4:3 poté nevyužil jeden brejkbol, aby o hru později musel odvracet stav 15:40. Set nakonec dospěl do tiebreaku, ve kterém Rosol vedl díky minibrejku ve druhé výměně po celou dobu, za stavu 6:5 však při vlastním servisu nabídl soupeři možnost se dostat opět do zápasu. Čech ovšem získal následující dvě výměny a v sobotu si zahraje o finále.

Šafránek nadělil Horanskému kanára, přesto končí
Lepší vstup do utkání si snad Václav Šafránek (244.) nemohl představit, vždyť rozehrál pražské čtvrtfinále proti Filipu Horanskému (259.) ze Slovenska kanárem! Jenže český tenista, který si ve čtvrtek připsal cenný skalp nasazené dvojky Dutry Da Silvy (150.), slibně rozjeté utkání do vítězného konce nedotáhl. Misky vah se počínaje druhou sadou překlopily na stranu protivníka, který ve zbytku duelu povolil Šafránkovi jen tři uhrané gemy. Horanský si tak po výsledku 0:6, 6:2 a 6:1 zahraje na Advantage Cars Prague Open o finále.

Muchová do čtvrtfinále nenastoupí
Karolína Muchová (179.) si na pražském Advantage Cars Prague Open o semifinále nezahraje! Finalistka posledního osmdesátitisícového turnaje v Olomouci se měla v pátek utkat s německou nasazenou trojkou Tamarou Korpatschovou (174.), vinou nateklého kotníku ale Češka z akce odstoupila.

Detiuc s Kolodziejovou schytaly debakl
Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová na ITF v Praze do finále čtyřhry nepostoupily. Česká dvojice v semifinálovém utkání nestačila na čtvrtý nejvýše nasazený debl Schoofsová, Zimmermannová, se kterým prohrála 1:6, 0:6.

Gengel s Kellovským do finále neprošli
Marek Gengel a Dominik Kellovský na Advantage Cars Prague Open vypadli v semifinále čtyřhry. Domácí dvojice v duelu o finále nestačila na debl Gille, Vliegen, se kterým prohrála 4:6, 3:6. Češi si proti jedničkám nevytvořili ani jeden brejkbol, naopak sami třikrát přišli o servis.

Čtvrtfinále dvouhry mužů
Mats Moraing (GER, 152.) – Pedro Martínez (ESP, 193.) 2:6, 3:6
Filip Horanský (SVK, 259.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (244.) 0:6, 6:2, 6:1
Aleksandr Nedovjesov (KAZ, 264.) – Guilherme Clezar (BRA, 192.) 6:4, 7:6(3)
LUKÁŠ ROSOL (261.) – Enrique Lopez-Perez (ESP, 157.) 1:6, 6:2, 7:6(6)

Semifinále čtyřhry mužů
Gille, Vliegen (oba BEL) – GENGEL, KELLOVSKÝ 6:4, 6:3
Draganja (ROU), I. Sabanov (CRO) – Romboli (BRA), Vega Hernandez (ESP) 6:7(3), 3:6

Čtvrtfinále dvouhry žen
Mona Barthelová (GER, 114.) – Iga Swiateková (POL, 342.) 2:6, 3:6
Martina Di Giuseppeová (ITA, 239.) – Katerina Stewartová (USA, 234.) 6:3, 6:4
Elitsa Kostovová (BUL, 177.) – Richel Hogenkampová (NED, 166.) 6:7(5), 7:6(5), 2:6
KAROLÍNA MUCHOVÁ (179.) – Tamara Korpatschová (GER, 174.) bez boje

Semifinále čtyřhry žen
Schoofsová (NED), Zimmermannová (BEL) – DETIUC, KOLODZIEJOVÁ 6:1, 6:0
Listerová (SWE), Stojanovičová (SRB) – Di Giuseppeová, Grymalská (obě ITA) 6:4, 7:5

Turnaj v Praze den po dni

26.7.
Advantage Cars Prague Open: Šafránek vyřadil nasazenou dvojku! Muchová má skalp grandslamové vítězky

25.7.
Advantage Cars Prague Open: Rosol postoupil, Rikl si čtvrtfinále nezahraje, šestice žen zahájila hlavní soutěž

24.7.
Advantage Cars Prague Open: Rosol a Šafránek jsou v osmifinále, čtveřice domácích tenistů končí

23.7.
Advantage Cars Prague Open: Famózní Rikl! Čech zvrátil ztracený zápas a slaví první výhru

22.7.
Advantage Cars Prague Open: Neuspěla více jak polovina Čechů. Zachránily je vzájemné derby