Challenger v Praze: Kolář vybojoval postup do čtvrfinále!

- Daniel Kubelka

Na pražské Štvanici pokračují mimo dámského turnaje také boje mužského challengeru. Po včerejším nepříliš úspěšném vystoupení českých tenistů ve čtvrtek v poledne vybojoval postup do čtvrtfinále pražského podniku Zdeněk Kolář, který přehrál hladce ve dvou setech Španěla Gimen-Traveru.

Zdeněk Kolář po finálové účasti na dubnovém ostravském challengeru útočí v Praze na další dobrý výsledek na turnaji této kategorie. Ve čtvrtečním zápase druhého kola přehrál pátého nasazaného hráče, Španěla Daniela Gimeno-Traveru ve dvou setech, 6:0 a 6:3, a na Štvanici si zahraje i ve čtvrtfinále turnaje.

Úvod zápasu vyšel devatenáctiletému českému talentu jako z partesu. Španělovi nedal nejmenší šanci a za necelou půlhodinu nadělil svému soupeři nepopulárního kanára! Začátek druhé sady už byl ze strany Koláře slabší, nicméně ani ztráta 0:2 z úvodu setu pro něj nebyla větší překážkou. Čerstvá posila daviscupového týmu totiž vyhrála šest z následujících sedmi her a dotáhla utkání do vítězného konce.

Dalším postupujícím hráčem do čtvrtfinále pražského challengeru vybojoval běloruský tenista Vladimir Ignatik, který ve 2. kole přehrál Itala Giustina ve třech setech, 6:7 (4), 6:3 a 7:6 (3). Mezi osm nejlepších hráčů štvanického turnaje se probojoval také šestý nasazený Santiago Giraldo z Kolumbie, který ukončil spanilou pouť pražským podnikem úspěšnému kvalifikantovi Hubertu Hurkaczovi po výhře 6:3 a 6:1.

Martin Kližan si vede jako nasazená jednička pražského challengeru znamenitě. V dnešním druhém kole přehrál Aleksandra Nedovjesova hladce ve dvou setech, 6:4 a 6:2.

Ve čtyřhře turnaje slaví postup dvojice Marek Michalička, Libor Salaba, která přehrála rakouský pár Neuchrist, Weissborn ve třech setech, 0:6, 6:3 a 10:6.

Nedařilo se naopak Janu Hernychovi s Lukášem Vejvarou, kteří se po porážce od druhého nasazeného páru Arguello, Peralta s turnajem loučí.

Advantage Cars Prague Open 2016 (muži, antuka, 42 500 eur)

ZDENĚK KOLÁŘ - Daniel Gimeno-Traver (ESP, 5)  6:0, 6:3
Lorenzo Giustino (ITA) - Uladzimir Ignatik (BLR)   7:6 (4), 3:6, 6:7 (3)

Advantage Cars Prague Open den po dni

27.7.2016  Challenger v Praze: Hernych vypadl s Laaksonenem, Šafránek prohrál s Albotem

26.7.2016 Challenger v Praze: Hernych postupuje do druhého kola, Vocel se Šátralem končí

25.7.2016 Challenger v Praze odstartoval. Mertl s Michaličkou neuspěli, postup slaví Šafránek

24.7.2016 Vocel po třísetové bitvě vyhrál ve finále kvalifikace a postoupil do hlavní soutěže

23.7.2016 Challenger v Praze: Vocel prošel do dalšího kola kvalifikace, Dlouhý padl s veteránem Moserem