Denní menu, 1.7.2018: Krejčíková slaví jubilejní desátý titul, Pantůčková finále nezvládla

Barbora Krejčíková získala první titul ve dvouhře po třech letech, ve finále v polské Toruni porazila Slovenku Šrámkovou. Naopak Magdalena Pantůčková ve finále v Jablonci neuspěla, když nestačila na Rusku Kanovou.

10:00

PANTŮČKOVÁ TITUL V JABLONCI NEVYBOJOVALA: Magdalena Pantůčková titul na turnaji v Jablonci bohužel nevybojovala. Devatenáctiletá tenistka nestačila v nedělním souboji o titul na favorizovanou Rusku Victorii Kanovou (509.), které podlehla za 86 minut po setech 4:6 a 1:6. Ruská tenistka získala na okruhu futures jubilejní dvacátý titul v kariéře a první v letošní sezoně.

Více se turnaji v Jablonci věnujeme v samostatném článku.

10:00

KREJČÍKOVÁ SLAVÍ PRVNÍ TITUL PO TŘECH LETECH: Barbora Krejčíková slaví po třech letech první titul ve dvouhře! Dvaadvacetiletá tenistka vyhrála turnaj v polské Toruni, když v nedělním finálovém souboji porazila Slovenku Rebeccu Šrámkovou po setech 7:5, 6:1 a slaví jubilejní desátý titul v kariéře. Dosud poslední turnajový vavřín ve dvouhře vyhrála česká hráčka na domácím turnaji v Olomouci v roce 2015. Krejčíková se nyní z Polska přesune do Londýna, kde bude hrát ve Wimbledonu čtyřhru po boku Kateřiny Siniakové. Barbora Krejčíková (200.) x Rebecca Šrámková (SVK, 291.) 7:5, 6:1

10:00

V ASCHAFFENBURGU DO FINÁLE KVALIFIKACE JEN DETIUCOVÁ: Aschaffenburg v nedělní kvalifikaci přinesl štěstí jen Anastasii Detiucové, která se jako jediná z pětice Češek probojovala do finále kvalifikace. V prvním kole ještě uspěly Klára Hájková a Aneta Laboutková, obě dvě však ve druhém zápase nestačily na favorizované soupeřky, proti kterým shodně neuhrály ani sadu.

Bella Cup 2018, Toruň (ženy, POL, 25 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (201.) – Rebecca Šrámková (SVK, 290.) [6] 7:5, 6:1

Jablonec Women Open 2018 (ženy, CZE, 15 000 USD, antuka)
MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (516.) [4] – Victoria Kanová (RUS, 504.) [3] 4:6, 1:6