Challenger v Popradu: Nejedlý poprvé v hlavní soutěži! Kvalifikoval se i Šátral

Pavel Nejedlý vybojoval svůj premiérový postup do hlavní soutěže na ATP Challenger Tour. V souboji s krajanem Robinem Staňkem vyhrál 6:3, 6:2 a dosáhl prozatím největšího úspěchu kariéry. Úspěšně prošel tříkolovou kvalifikací také Jan Šátral, který zvládl náročný souboj s Ukrajincem Smirnovem. Naopak finálové kvalifikační kolo se stalo osudným pro již zmíněného Staňka, Patrika Rikla a Davida Poljaka.

Nejedlý si poradil se Staňkem a kvalifikoval se v Popradu
Finálové kolo kvalifikace na popradském challengeru poznalo prvního postupujícího do hlavní soutěže v ryze českém souboji. Prosadit se dokázal Pavel Nejedlý (624.), který sice prohrával v prvním setu s Robinem Staňkem (609.) 1:3, ale předvedl skvělou otočku a zvítězil hladce 6:3, 6:2.

Pro Nejedlého se jedná o vůbec první postup do hlavní soutěže na turnaji ATP Challenger Tour.

Šátral vydřel po dvou a půl hodinách postup do hlavní soutěže
V Popradu se dokázal kvalifikovat do hlavní soutěže také čtvrtý nasazený Jan Šátral (450.), který ale musel otáčet nepříznivě se vyvíjející skóre v duelu s Ukrajincem Arťomem Smirnovem (538.).

Šátral po prohraném prvním setu dokázal zabrat na returnu, čímž se mu podařilo eliminovat špatné představení na servisu, který v utkání prohrál hned sedmkrát, a po dvou a půl hodinovém boji zvítězil 5:7, 7:5, 6:4.

Poljak obrat nedotáhl, hlavní soutěž mu unikla
David Poljak (540.) měl na popradské antuce velmi zajímavě rozehraný zápas s kvalifikační jedničkou Frankem Dancevicem (311.), nad nímž vedl ve třetím setu 4:3 a 40:0. Rozhodující fiftýn, kterým by utekl do klíčového náskoku však nevybojoval a nakonec musel překousnout těžkou porážku 4:6, 6:1, 4:6.

Rikl prohrál ve dvou tiebreacích
Na postupy Pavla Nejedlého a Jana Šátrala nenavázal ani Patrik Rikl, jenž nenašel recept na favorizovaného antukáře Andrease Haidera-Maurera. Český tenista prohrál s dvojkou kvalifikace ve dvou setech 6:7(3), 6:7(3).

JAN ŠÁTRAL (450.) – Arťom Smirnov (UKR, 538.) 5:7, 7:5, 6:4
ROBIN STANĚK (609.) – PAVEL NEJEDLÝ (624.) 3:6, 2:6
Andreas Haider-Maurer (AUT, 392.) – PATRIK RIKL (548.) 7:6(3), 7:6(3)
Frank Dancevic (CAN, 311.) – DAVID POLJAK (540.) 6:4, 1:6, 6:4